Haberler

Teferrüç´te trafik karmaşasına son

Font Boyutu

BASIN BÜLTENİ

TEFERRÜÇ’TE TRAFİK KARMAŞASINA SON
- KENT İÇİNDEKİ TRAFİĞİN TÜM DÜĞÜMLERİNİ BİR BİR ÇÖZEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ÖZELLİKLE TELEFERİK HATTININ YENİLENMESİYLE BİRLİKTE TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN DAHA DA ARTTIĞI TEFERRÜÇ MEYDANINDAKİ KAVŞAK DÜZENLEME ÇALIŞMASINI TAMAMLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, 3 MAHALLENİN KESİŞME NOKTASINDAKİ KAVŞAK DÜZENLEMESİYLE BİRLİKTE BÖLGE TRAFİĞİNİN RAHAT BİR NEFES ALDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Kent içindeki trafiğin tüm düğümlerini bir bir çözen Büyükşehir Belediyesi, özellikle teleferik hattının yenilenmesiyle birlikte trafik yoğunluğunun daha da arttığı Teferrüç meydanındaki kavşak düzenleme çalışmasını tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 3 mahallenin kesişme noktasındaki kavşak düzenlemesiyle birlikte bölge trafiğinin rahat bir nefes aldığını söyledi.

Raylı sistem hatları, yeni yollar ve yol genişletme çalışmaları, kavşak ve köprü imalatları ile kent içi trafik sorununa köklü çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, Teferrüç, Piremir ve Zümrütevler mahallelerinin kesişme noktası olan Teferrüç meydanındaki trafik sorununu da ortadan kaldırdı. Yaklaşık 3 bin metrekare alanı bulan bölgede yapılan kavşak düzenlemesi araç yoğunluğu nedeniyle yaşanan trafik karmaşası da sona ermiş oldu.

Karmaşa sona erdi
Kent içi ulaşıma nefes aldıracak projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Fehmi Ökten ile birlikte Teferrüç meydanında tamamlanan kavşak düzenlemesini yerinde inceledi. Teferrüç, Zümrütevler ve Piremir Mahalleleri’nin kesişme noktası olan Teferrüç meydanında özellikle teleferik hattının yenilenmesiyle birlikte trafik yoğunluğunun da arttığını hatırlatan Başkan Altepe, “Dünyaca ünlü, Bursa’nın simgesi teleferiğin burada olması nedeniyle Teferrüç meydanı önemli merkezlerden biri. Bu bölgede özellikle trafikte sıkıntılar yaşanıyordu. Yapmak istediğimiz bazı uygulamalar da yıllarca engellenmişti. Şimdi artık düzenleme gerçekleşti. Kavşak düzenlemesinin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki trafik de hızlandı. Orta göbek yeşillendirmesi tamamlandı. Yapacağımız peyzaj düzenlemeleriyle daha da güzel olacak” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 05.09.2017 | Okunma sayısı:2516

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu