Haberler

Taşçeşme babasının şarkılarını seslendirdi

Font Boyutu

BURSA – Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın ‘Kemal Taşçeşme Besteleri’ konserine, ünlü besteci Kemal Taşçeşme’nin kızı Aysun Taşçeşme konuk oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın ‘Kemal Taşçeşme Besteleri’ konseri, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Murat İliş’in şefliğinde sahnelenen konserde, ünlü besteci Kemal Taşçeşme’nin kızı Aysun Taşçeşme konuk sanatçı olarak sahneye çıktı. Keyifli konserde Aysun Taşçeşme, orkestra eşliğinde babasının bestelediği eserlerden oluşan geniş bir repertuvarı sanatseverlerle paylaştı.

‘Aşık Oldum’ adlı yeni albümünden şarkılar da söyleyen Aysun Taşçeşme, sevenlerine eşsiz bir müzik ziyafeti çekti. Genç sanatçıya, konseri ilgiyle izleyen babası Kemal Taşçeşme ile amcası Hüseyin Taşçeşme de destek oldu. Bursalı sanatseverler de sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi. Coşkulu konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan, Aysun Taşçeşme’yi tebrik ederek, çiçek verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 28.02.2018 | Okunma sayısı:1501

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu