Haberler

Tarım ve hayvancılığa ´Büyükşehir´ güvencesi

Font Boyutu

 13 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

TARIM VE HAYVANCILIĞA ‘BÜYÜKŞEHİR’ GÜVENCESİ

-          TÜYAP’IN DÜZENLEDİĞİ TARIM VE HAYVANCILIK FUARININ AÇILIŞINDA KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’DA TARIM VE HAYVANCILIKLA İLGİLENENLERİN BUNDAN SONRA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NCE DESTEKLENECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - TÜYAP’ın düzenlediği tarım ve hayvancılık fuarının açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da tarım ve hayvancılıkla ilgilenenlerin bundan sonra Büyükşehir Belediyesi’nce destekleneceğini söyledi.

Başkan Altepe, TÜYAP Fuarcılık AŞ tarafından Bursa’da düzenlenen ve alanında Türkiye’nin en büyüğü olan  BURTARIM 2014 fuarının açılışında konuştu. Yalova Yolu’ndaki TÜYAP yerleşkesinde gerçekleştirilen fuarın açılışına; Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, protokol üyeleri ve sektör temsilcileri de katıldı.

Önce Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarımın stratejik bir değer olduğunu ifade ederek, bu konuda en azından Bursa olarak kendine yeterli hale gelmek için çabaladıklarını söyledi. Büyükşehirlerin seçimlerle birlikte ilçelerle bütünleşerek Bütünşehir olmasından sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak ilk defa Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’nı kurduklarını hatırlatan Başkan Altepe, kentte yapılan tarım ve hayvancılığı artırmak istediklerini ifade etti. Bütünşehir uygulaması kapsamında artık tüm ilçelere destek vereceklerini kaydeden Başkan Altepe, tarladaki üretimin artmasından depolamaya, malın ambalajlanmasından pazar bulma aşamasına kadar Büyükşehir Belediyesi olarak her aşamaya dahil olacaklarını açıkladı.

Sonra Tarım AŞ

Bursa’daki tarım ve hayvancılığa sadece Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’yla hizmet vermediklerini, işlerin daha aktif ve sektörel yürümesi için belediye bünyesinde Tarım AŞ’yi kurduklarını belirten Başkan Altepe, “Bütünşehir uygulamasına geçer geçmez hızlı şekilde çalışmalara başladık. Kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Tarım AŞ, rutin sektörel faaliyetlerin yanında tüm sebze hallerinin yönetimini de gerçekleştirecek. Tüm ilçelere, köylere girmiş olacağız. Bugüne kadar verilmesi gereken fakat verilemeyen yerel destek, artık Büyükşehir’le birlikte sağlanmış olacak. Bunun örneklerini önümüzdeki günlerde sırayla, yavaş yavaş göreceğiz” dedi.

BURTARIM 2014’ün açılışında; Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur ve TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü de birer selamlama konuşması yaptı.

Tarım AŞ’den ilk ürün

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Tarım AŞ’nin standını ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe; Vali Münir Karaloğlu, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı’ya Tarım AŞ’nin Ovazaatlı’daki tesislerinde köylüden alınan biberlerle üretilen 25 gramlık paketlerde kırmızı toz biberi tanıttı. Tarım AŞ’nin standında davetlilere, BESAŞ AŞ’nin Keles tesislerinde yapılan süt ürünleri de ikram edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.10.2014 | Okunma sayısı:3652

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu