Haberler

Taksi duraklarında yaşam kalitesi yükseliyor

Font Boyutu

 24 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

TAKSİ DURAKLARINDA YAŞAM KALİTESİ YÜKSELİYOR
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MODERNİZE EDİLEN TERMİNAL TAKSİ DURAĞI HİZMETE AÇILDI.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi tarafından modernize edilen Terminal Taksi Durağı hizmete açıldı.

Bursa’nın turizm pastasından aldığı payı artırmak amacıyla tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılması, Uludağ’ın dört mevsim cazibe merkezi haline getirilmesi gibi pek çok alanda yatırımlara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, özellikle kente gelen yabancı misafirlerin karşılanması noktasında önemli bir görev üstlenen taksi duraklarında yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalara hız verdi. Daha önce Altıparmak, Çekirge gibi turist trafiğinin yoğun olduğu vitrin caddelerdeki taksi duraklarını yenileyen Büyükşehir Belediyesi şimdi de Bursa’ya dışarıdan gelenlerin ilk durağı olan Terminale modern bir taksi durağı kazandırdı. Dış cephesi, komuta kontrol merkezi, misafir ağırlama bölümü, mutfağı ve tuvaleti ile modern bir görünüm kazanan Terminal Taksi Durağı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı törenle hizmete açıldı.

Taksi duraklarının imajı önemli
Yerli ve yabancı turistlerin karşılanması noktasında önemli bir görev üstlenen taksi duraklarının daha kaliteli ve vizyonlu olması gerektiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Kaliteli bir kent hedefi doğrultusunda gerek kamu gerek özel tüm hizmet birimlerindeki kaliteyi de artırmak istiyoruz. Bu doğrultuda taksi duruklarımızı da bulundukları konumlara en uygun projelerle modernize etmeye çalışıyoruz. Bursa’ya gelen misafirlerimizin ilk gördükleri mekan olan terminaldeki taksi dudağı da kentin vitrini açısından çok önemliydi. Şimdi dışarıdan Bursa’ya gelen misafirlerimiz bu modern durakta ağırlanacak” dedi.
Şoförler Odası Başkanı Hasan Topçu da Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle taksici esnafının yaşam kalitesinin de yükseldiğini belirterek, katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.02.2014 | Okunma sayısı:4025

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu