Haberler

Tahtakale’nin çehresi Büyükşehir ile değişiyor

Font Boyutu

4 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

Tahtakale’nin çehresi Büyükşehir ile değişiyor
- Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla gerçekleştirilen projeleri kapsamında Tahtakale Caddesi’ndeki binalarda cephe sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların tamamlanmasıyla Tahtakale’nin çehresinin değişeceğini söyledi.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla gerçekleştirilen projeleri kapsamında Tahtakale Caddesi’ndeki binalarda cephe sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların tamamlanmasıyla Tahtakale’nin çehresinin değişeceğini söyledi.

Bursa’ya eserler kazandırırken, aynı zamanda kentin caddelerini de daha modern görünüme kavuşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tahtakale’de devam eden cephe sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceledi.
Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşıdıklarını söyleyen Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Marka ve kalite kenti Bursa’ hedefiyle çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “Bursa’mız kabuk değiştiriyor. En önemli bölgemiz de Bursa’nın her zaman merkezi olan Ulucami civarı, Hanlar Bölgesi ve çarşılar… Bizler de ilk günden beri çarşılarımızdaki faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Uzun yılların beklentisi çözüme kavuşuyor
Tahtakale’nin çarşının önemli bir bölgesi olduğunu belirten Başkan Altepe, “Tahtakale bölgesinde Büyükşehir Belediyesi olarak caddenin ıslahı ile ilgili çalışıyoruz. Şu anda Atatürk Caddesi’nden Tahtakale’ye giden Tahtakale Caddesi’nde komple bir çalışma var. Burada uzun yıllardır bekleyen tadilat ve düzenlemelerle restorasyon çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldı” diye konuştu.
Başkan Altepe, bölgedeki tüm işyerlerinin zemininden çatısına, cephesinden çevre aydınlatmasına kadar yenilendiğini hatırlatarak, “Yapılan bu düzenlemelerle birlikte Tahtakale yeni bir çehreye bürünüyor. Çalışmalar hızla sürüyor. Şu anda görüldüğü gibi bir yandan çatılar elden geçiyor, diğer taraftan cepheler yapılıyor. Daha sonra tabela düzenlemeleri ve ışıklandırmaları da yapılınca bölge daha kaliteli bir çarşı haline gelecek” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, eksiklerinin bir bir giderilmesinin ardından Tahtakale’nin daha güzel ve modern bir görünüme kavuşacağını sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 04.08.2017 | Okunma sayısı:2502

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu