Haberler

SUUDİ GAZETECİLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

Font Boyutu

 16 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

SUUDİ GAZETECİLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET
- BURSA’NIN 2013 ARAP TURİZM ANA DESTİNASYONU SEÇİLMESİNİN ARDINDAN SUUDİ ARABİSTAN’DAN GELEN 10 KİŞİLİK GAZETECİ HEYETİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA - Bursa’nın 2013 Arap Turizm Ana Destinasyonu seçilmesinin ardından Suudi Arabistan’dan gelen 10 kişilik gazeteci heyeti Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Cidde Başkonsolosluğu Basın Ataşeliği ve Bursa Valiliği işbirliği ile 5 günlük program kapsamında Bursa’ya gelen ve aralarında Suudi Arabistan Kraliyet Fotoğrafçısı Esa Engawi’nin de bulunduğu 10 kişilik basın mensubu heyeti, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç’ü Heykel’deki tarihi binada ziyaret etti. Bursa’nın 2013 Arap Turizmi Ana Destinasyonu olması açısından kentin tanıtımına yönelik önem taşıyan ziyarette konuşan Başkanvekili Atilla Ödünç, Bursa’nın tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın eşsiz kentlerinden biri olduğunu kaydetti. Arap turistlerin de Türkiye’de en fazla tercih ettiği illerin başında Bursa’nın geldiğini dile getiren Ödünç, “Kent merkezindeki birçok ilk dönem Osmanlı eseri yapılan çalışmalarla yeniden ağaya kaldırıldı. Bursa’nın gezilecek, fotoğraflanacak birçok eseri var” dedi.

Cidde Türk İşadamları Koordinatörü Salih Yıldırım ise Arap medya temsilcilerinin Bursa programı kapsamında konuklara, kentin tarihi ve turistin mekanlarının gezdirileceğini söyledi. Arap gazeteciler ise, Bursa’da çok iyi karşılandıklarını belirterek, misafirperverliğin kendilerini çok etkilediğini vurguladı.
Konuşmaların ardından Suudi gazeteciler Başkanvekili Ödünç’e çini işlemeli Mescid-i Nebevi plaketi hediye etti. Başkanvekili Ödünç de Türk İşadamları Koordinatörü Salih Yıldırım’a Bursa bıçağı maketi ve Bursa’yı tanıtan kitap verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.01.2013 | Okunma sayısı:2792

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu