Haberler

Suriye’ye yardım konvoyu yola çıktı

Font Boyutu

 27 OCAK 2014

BASIN BÜLTENİ

SURİYE’YE YARDIM KONVOYU YOLA ÇIKTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TARAFINDAN TOPLANAN 2 TIR DOLUSU YARDIM MALZEMESİ, SOĞUK KIŞ ŞARTLARINDA YAŞAM MÜCADELESİ VEREN SURİYE’DEKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRMAK ÜZERE YOLA ÇIKTI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SURİYE’DEKİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİNİ İFADE ETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı tarafından toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi soğuk kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Suriye’deki mazlumlara yardım ulaştıracak tırlar, Merinos bahçesinde gerçekleştirilen törenin ardından dualarla yola çıktı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın ve Türkiye’nin her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu söyledi. Soğuk kış şartlarında savaş nedeniyle yaşam mücadelesi veren Suriyelilerin zor koşullarda yaşadığını ifade eden Altepe, “Dostluk ve kardeşliğin öne çıktığı önemli bir sosyal sorumluluk projesini sürdürüyoruz. Türkiye ve Bursa her zaman dostlarının yanında olacaktır. Suriye halkı önemli sıkıntılar yaşıyor, sıkıntıları bitene kadar Suriye halkının yanında olacağız. Bugün gönderilen bu iki tırın içinde gıda ve giyim malzemeleri yer alıyor. Bir nebzede olsa o kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak savaş şartlarında yaşama mücadelesi veren komşularımıza el uzatmak bizler için önemlidir” dedi.
Konuşmaların ardından yapılan duanın ardından yardım tırları Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 27.01.2014 | Okunma sayısı:4872

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu