Haberler

SUPERSTAR’DAN SÜPER KONSER

Font Boyutu

22 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

SUPERSTAR’DAN SÜPER KONSER
- BURSA’DA AJDA PEKKAN İZDİHAMI
- TÜRKİYE’NİN ‘SUPERSTAR’I AJDA PEKKAN, ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’NE COŞKULU KONSERİYLE DAMGASINI VURDU.
- BURSALILARLA KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU’NDA BİRARAYA GELEN PEKKAN, SEVENLERİNİ BİR KEZ DAHA KENDİSİNE HAYRAN BIRAKTI.

BURSA – ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’, Türkiye’nin süperstarı Ajda Pekkan’ın muhteşem konserine ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’, Türk Pop Müziği’nin sevilen sesi Ajda Pekkkan’ı ağırladı.
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen muhteşem konsere, Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Biletleri satışa sunulduğu günden itibaren kısa sürede tükenen ve merakla beklenen Ajda Pekkan, Bursa’da konser vermenin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’ne konser ve festival sebebiyle teşekkür eden Pekkan, Bursa’yı çok sevdiğini ve zaman zaman burada yaşamayı düşündüğünü belirterek, “İnanılmaz olmuş Bursa, sizlere canım feda” dedi.
Usta sanatçının canlı sahne performansını izlemek isteyen sevenleri, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nu hıncahınç doldurdu. Yaklaşık 6 bin kişinin izlediği konserde, 1,5 saat boyunca sahnede kalan Pekkan’a, dansçıları da eşlik etti. Bursa için hareketli bir repertuar hazırladığını söyleyen sanatçı, konseri öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, magazin dünyasında yaşanan polemikleri onaylamadığını söyledi. Yeni albüm çalışmalarından bahseden Ajda Pekkan,
sonbaharda bir yemek kitabı çıkaracağını da yine sahneden müjdeledi.
Konserinde sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Ajda Pekkan, güzeliğiyle de göz kamaştırdı. Bursa’da gönülleri fetheden Pekkan, konserinde en beğenilen şarkılarını söylerken, sevenleri de şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. Pekkan, megastar Tarkan ile birlikte seslendirdiği ‘Yakar Geçerim’ şarkısını söylediği konserinde ‘Petrol’ şarkısını söylerken de “Eurovision’a bu dönem gitseydim, bu şarkıyla daha başarılı olurdum” dedi.
Coşkulu gecede hayvanları çok sevdiğini hatırlatan ve hayvanların korunması konusunda çağrıda bulunan Ajda Pekkan’a konseri sonrasında çiçek takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 22.06.2011 | Okunma sayısı:10605

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu