Haberler

Sultanlar ilk yarıyı galibiyetle kapadı

Font Boyutu

 22 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

SULTANLAR İLK YARIYI GALİBİYETLE KAPADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BAYAN VOLEYBOL TAKIMI, SAHASINDA AĞIRLADIĞI İLBANK’I 3-2 YENEREK İLK YARIYI GALİBİYETLE TAMAMLAMIŞ OLDU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol Takımı, sahasında ağırladığı İlbank’ı 3-2 yenerek ilk yarıyı galibiyetle tamamlamış oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar Birinci Ligi erteleme maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımı İlbank’ı konuk etti. Karşılaşma öncesi iki takım oyuncuları, teknik heyet ve seyirciler, cumartesi günü tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Türk Voleybolunun en önemli isimlerinden Cengiz Göllü için saygı duruşunda bulundu. Karşılaşmaya Bursa Büyükşehir Belediyespor Seda, Birgül, Meryem, ipek, İvana, Selen (Aylin / Libero) ile çıkarken, İlbank ise Sinem, Jelena, Ezgi, Bojona, Hood, Gözde, (Ceren / libero) ile sahadaydı.
İlk set ilbank’ın sayıları ile başladı ardından etkili smaçlarla maça ortak olan Bursa Büyükşehir Belediyespor ilk sette birinci teknik molaya 8 – 5 önde girdi, ikinci teknik molaya da 16 – 11 önde giren Bursa Büyükşehir Belediyespor, moladan sonra düşüş yaşadı. Hızlı ataklarla durumu 23 – 23’e getiren ilbank sonunu getiremedi ve ilk seti Bursa Büyükşehir Belediyespor 25 -23 almış oldu. (1-0)
İkinci sete de hızlı başlayan İlbank oldu. Sert smaçlara Bursa Büyükşehir Belediyespor’u etkisiz hale getirmeyi başaran İlbank birinci teknik molaya 5 – 8 önde girdi. Teknik moladan sonra Bursa Büyükşehir Belediyespor’da İvana’nın akıllı vuruşları ile sayı bulan Bursa Büyükşehir Belediyespor durumu 10 – 10 ‘a getirerek rakibi mola almaya zorladı.
İlbank’ın molasından sonra sahada seyir keyfi müthiş bir mücadele vardı. Servisin sürekli el değiştirdiği ve her sayının uzun mücadeleler sonucunda kazanıldığı maçta ikinci teknik molaya ise 16 – 14 ile Bursa Büyükşehir Belediyespor girdi. Oldukça keyifli geçen ikinci seti servislerde daha başarılı taraf olan İlbank 22 -25 ile geçti. (1 -1)
Heyecanlı oyun üçüncü sette de devam etti, sayıların sürekli uzun mücadeleler sonucunda el değiştirdiği sette iki teknik molaya da 5 – 8 ve 12 – 16 ile İlbank girdi ve üçüncü seti de 21 -25 almayı başardı. (1 – 2)
Dördüncü sete moral olarak üstün başlayan İlbank rahat oyununu sahaya yansıttı. İkinci teknik molaya 10 – 16 ilbank’ın üstünlüğü ile girilirken Bursa Büyükşehir Belediyespor baş antrenörü Emin İmen’in direktiflerinden sonra file Bursa Büyükşehir’in görülmeye değer geri dönüşü vardı. Art arda dokuz sayılık bir seri yakalayan Bursa Büyükşehir Belediyespor seti de 25 -22 alarak Tie – Break ‘a taşıdı. (2 – 2)
Beşinci sette tam anlamıyla geri dönüş yaşayan Bursa Büyükşehir Belediyespor seti 15 -9 alarak maçı 3 – 2 ye getirdi ve ligde uzun süren mağlubiyet serisine böylelikle son vermiş oldu ve böylelikle ligin ilk yarısını 7. sırada tamamladı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.12.2014 | Okunma sayısı:1411

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir