Haberler

Sultanlar Avrupa´da fırtına gibi esiyor

Font Boyutu

 10 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

SULTANLAR AVRUPA’DA FIRTINA GİBİ ESİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BAYAN VOLEYBOL TAKIMI CEV CHALLENGE CUP 3. TUR İLK MAÇINDA DEPLASMANDA KARŞILAŞTIĞI ÇEK CUMHURİYETİ TAKIMI SK UP OLOMOUC’U 3-0 YENDİ.

OLOMOUC/ÇEK CUMHURİYETİ - Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımı CEV Challenge CUP 3. Tur ilk maçında deplasmanda karşılaştığı Çek Cumhuriyeti takımı SK UP Olomouc’u 3-0 yendi.

Voleybol CEV Challenge CUP 3. Tur ilk maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımı deplasmanda Çek Cumhuriyeti takımı SK UP Olomouc’a Konuk oldu. Bursa ekibi, Palackeho Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Duygu, Meryem, İpek, İvana, Rivera ve Pena (Sedef /Libero) ile çıktı. Maça fırtına gibi başlayan sultanlar, ilk sette sayı vermeden ard arda 5 sayı alarak rakibini mola ve oyuncu değişikliğine zorladı. Moladan sonra hücumda etkili olmaya başlayan Olomouc takımı ikinci teknik molaya kadar Bursa Büyükşehir Belediyespor’u zorlasa da Sultanlar seti 25 – 19 almaya bildi.
İkinci sette iki takımın başa baş mücadelesi ve oyuncuların istekli görüntüleri seyircileri coşturdu. Özellikle Sedef’in karşıladığı zor manşetler, Duygu’nun akıllı pasları İpek ve Meryem’in doğru tercihleri ile ikinci seti 25 – 16 almayı bilen sultanlar aynı zamanda seyircilerden büyük alkış aldı.
Kararlı oyununu 3. seti de 25 -13 alarak sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyespor maçı 3-0 kazandı ve rövanş için büyük avantaj sağladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.12.2014 | Okunma sayısı:1404

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir