Haberler

Sultanlar Avrupa kapısını araladı

Font Boyutu

20 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

Sultanlar Avrupa kapısını araladı
- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, TVF Bayanlar 1. Ligi klasman etabı 4. maçında puanını 11’e yükselterek Avrupa kapısını araladı.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı, TVF Bayanlar 1. Ligi klasman etabı 4. maçında Sarıyer Belediyesi’ni 3-0 mağlup etti ve puanını 11’e yükselterek Avrupa kapısını araladı.

İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nda oynan karşılaşma Sarıyer Belediyesi’nin servisiyle başladı. Uzun süren ralli sonunda maçın ilk sayısını Sarıyer Belediyesi hanesine yazdırdı. Nikolic ve Joychina ile file üstünde etkili olan Bursa ekibi, Frauke ve Buse’nin savunmadaki başarılı müdahaleleri İstanbul temsilcisine şansı tanımazken, yeşil-beyazlıların tecrübeli orta oyuncusu Gözde’nin etkileyici servisleri setin belirleyicisi oldu (25-19).
İkinci sette Sarıyer Belediyesi daha etkin taraf görünmesine rağmen, Bursa Büyükşehir Belediyesi, 24-21 geri düştüğü seti 26-24 tamamlamayı bildi ve skoru 2-0’a getirdi. Maçın üçüncü setinde de rakibin hatalarını affetmeyen Büyükşehir’in sultanları bu seti de 25-22 tamamlayarak maçtan 3-0’lık sonuçla ayrıldı. Bursa ekibi, puanını 11’e yükselterek Avrupa kupalarına katılma hakkında büyük avantaj elde etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.04.2016 | Okunma sayısı:1076

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir