Haberler

Sudan heyeti Besaş´ta

 21 MART 2012

BASIN BÜLTENİ

SUDAN HEYETİ BESAŞ’TA
- BURSA’YA GELEN SUDAN HEYETİ, BESAŞ ÜRETİM TESİSLERİNDE ÇALIŞMALARI İLGİYLE İNCELEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ’ı ziyaret eden Sudan heyeti, üretim tesislerindeki titiz çalışmaları ilgiyle inceledi.

Bursa Organize Sanayi İş Adamları Derneği’nin (BOSİAD) davetlisi olarak Bursa’ya gelen Sudan heyeti, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden, Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası olan Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş.’yi (BESAŞ) ziyaret etti. Hartum Eyalet Valisi Dr. Abdelrahman E Khıdır, Sudan İstanbul Başkonsolosu Asım M. Mukhtar, Hartum Eyaleti Yatırım Direktörü Abdellah Ahmed Hamad, Hartum Eyaleti Maliye Bakanlığı Direktörü Adılmohamed Osman, Hartum Eyaleti Valilik Direktörü Abdelmahmoud Hamıd, Hartum Bankası CEO’su Fadı Salım Al Faqıh ile işadamlarının da yer aldığı heyeti, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ağırladı. BESAŞ tesislerini gezen Sudan heyeti, Türkiye’nin ekmek ve besin üretim aşamasında ne kadar geliştiğini BESAŞ sayesinde kavradıklarını belirterek, Bursa halkının kaliteli, sağlıklı ve ekonomik ekmek tüketim aşamasında çok şanslı olduklarını dile getirdiler.
Tesis hakkında heyete bilgi veren BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş, “Türkiye’nin ekmek ve unlu mamuller üreten firmaları arasında ürün ve hizmet kalitesi ile fark edilen lider bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bursa’nın marka değeri en yüksek firmalarından biriyiz, Bursa halkının bize göstermiş olduğu bu özgüvene layık olabilmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz” dedi.
Bu çalışmalar doğrultusunda müşteri istekleri ile paralel olarak ürün çeşitliliğini de artırdıklarını anlatan Bektaş, “Mevcut üretim portföyümüzü tamamen doğal olarak, francala, kepekli, ay çekirdekli, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, tam tahıllı, ruşeymli, mısırlı, haşhaşlı, zeytinli, cevizli, rol, rol kepek, rol tuzsuz, light, patatesli, şampiyon, çikolatalı, timsah, ramazan pidesi ve köy ekmeği olmak üzere toplam 22 çeşide çıkardık” diye konuştu.
BESAŞ’ın sosyal sorumluluk bilinciyle de her zaman Bursalıların yanında olduğunu ifade eden Bektaş, bu doğrultuda Uludağ üniversitesi ile ortak olarak kurulacak olan Ar-Ge merkezi ile dağ yörelerini kalkındırmak amacıyla projesine başlanan Keles süt fabrikası gibi örnek çalışmalara başlandığını ifade etti. Bektaş, ziyaretin sonunda Sudan heyetine Bursa’ya özgü hediyeler takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.03.2013 | Okunma sayısı:1920

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir