Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Stat zemininde geçirgenlik 8 kat artıyor

Sitenizde Yayınlayın...

09 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

STAT ZEMİNİNDE GEÇİRGENLİK 8 KAT ARTIYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KENTE KAZANDIRILAN VE MİMARİSİ İLE DÜNYANIN HEYECAN VERİCİ 10 STADYUMU ARASINDA GÖSTERİLEN BÜYÜKŞEHİR STADYUMUNUN ZEMİNİNE YENİ ÇİMLERİN SERİLME İŞLEMİ TAMAMLANDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, 15 GÜN İÇİNDE HİBRİT ÇİM UYGULAMASININ DA TAMAMLANACAĞINI BELİRTEREK, BÖYLELİKLE ZEMİNİN GEÇİRGENLİK ORANININ 8 KAT ARTACAĞINI VE AŞIRI YAĞIŞLARDA BİLE ZEMİNİN SU TUTMAYACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve mimarisi ile dünyanın heyecan verici 10 stadyumu arasında gösterilen Büyükşehir Stadyumunun zeminine yeni çimlerin serilme işlemi tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 15 gün içinde hibrit çim uygulamasının da tamamlanacağını belirterek, böylelikle zeminin geçirgenlik oranının 8 kat artacağını ve aşırı yağışlarda bile zeminin su tutmayacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 400 bin metrekare proje alanı ve 190 bin metrekarelik inşaat alanıyla Bursa’nın en büyük anıtsal yapılarından biri olan Büyükşehir Stadyumunda zemin kaplama çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Takımın simgesiyle özdeş olarak timsah görünümünde inşa edilen stadyumda, timsah kafasını oluşturan bölümün inşaatı da tamamlanma aşamasına gelirken, yaklaşık 2 yıldır kullanılan stadyumun zemininde yaşanan sıkıntılara da köklü çözüm getirildi. Zeminde suyu tam geçirmeyen kil tabakasından kaynaklanan sorunların çözümü için zemindeki mevcut çim tamamen kaldırılırken, altyapı ve tesviye işlemlerinin ardından ise yeni çimlerin ekilmesi işlemi de tamamlandı. Önümüzdeki günlerde yapılacak hibrit çim uygulamasının ardında da Büyükşehir stadyumu zemini hem mukavemet hem de geçirgenlik açısından eskisine oranda çok daha kaliteli hale gelecek.

Geçirgenlik 8 kat artıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ile birlikte stadyumun yenilenen zeminini inceledi. Yaklaşık 2 yıldır kullanılan stadyumun zemininde çeşitli sıkıntılar yaşandığını hatırlatan Başkan Altepe, “Atatürk stadyumunun zeminini yapan firmadan burada da aynı uygulamayı yapmasını istemiştik. Ancak aynı uygulama buraya uyum sağlamadı. Zeminin daha sağlam olması için hibrit çim uygulaması isterdi. Her şeyi 4- 4’lük olan stadyumun zemininin de öyle olması için hibrit çim uygulaması yapıyoruz. Zemindeki killi toprak kaldırıldı, altyapı yeniden düzenlendi ve çim kaplama işlemi de tamamlandı. 15 gün sonra da hibrit çim uygulaması yapılacak. Böylelikle zeminin mukavemeti artacak, bakımı daha kolay olacak. Su geçirgenliği ise 8 kat artacak. Drenaj sistemi olsa da son yıllarda kısa zamanda ani yağışlar olabiliyor. Bu ani ve büyük yağışlarda da zeminde su tutma olayı yaşanmayacak. Yüzde 5 oranında hibrit ve yüzde 95 oranında normal çim uygulaması yapılacak. İnşallah yeni sezonda tüm eksiklikleri giderilmiş yeni stadyumumuz Bursaspor’a da başarılar getirecek” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 


24240_stat_201707091037.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 9 Temmuz 2017 Saat 10:36

Okunma Sayısı: 1167

   
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları