Haberler

STAT PROJESİ BURSASPOR YÖNETİMİNİ HEYECANLANDIRDI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Stadını UEFA kriterlerine göre yerinde yenileyeceği proje Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın da katıldığı toplantıda Bursaspor Yönetim Kurulu üyelerine tanıtıldı. 

Bursaspor Özlüce Tesisleri’nde Sözüneri Mimarlık tarafından hazırlanan Timsah sembollü projenin tanıtımı öncesinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa’da bu dönem iz bırakmak istiyoruz. Bu izler arasında da stat da yer alacak” dedi. Bursa’nın yıllardır konuşulan sorunlarından birinin de stadın yenilenmesi ve büyütülmesi olduğunu ifade eden Başkan Altepe, bu projenin kente ivme kazandıracağını söyledi. Stadın gelecek yüzyılda kullanılabilecek kalitede olacağını anlatan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız tüm inşaatların dünya çapında olmasını istiyoruz. Bu özelliği bu projede de gösterelim istiyoruz. Ortaya konan projenin mühendislik, proje, stadın özelliği ve ambians gibi özellikler bakımından bir numara olmasını istiyoruz. Bu özenle hazırlayacağımız proje ile Bursa’ya yaşayan, kentle bütünleşmiş bir stat kazandıracağız. Yenilenen stadımız Bursa’nın değerine değer katacak” diye konuştu. 

“Her şey planlı ilerliyor”

Stad projesinin en yakın zamanda hayata geçirileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Bursaspor için projesi hazırlanan stat çok detaylı özeliklere sahip. Koltukları bile tek tek planlandı. Bursa farkı görsün istiyoruz. Projemiz hazır. Hükümet de devletimiz de arkamızda. Tek desteğe ihtiyacımızın olduğu maddi sorunu da çözeceğiz.” dedi. Mevcut stadın 60 yıldır kullanıldığına dikkat çeken Altepe, “Çalışmaların 1 ay önce 2 ay sonra başlayacak olması önemli değil. Projenin ihaleye çıkarılmasının ardından inşaat çalışmalarına da başlanacak ve stat gelecek 160 yılda kullanılabilecek özelliklerde olacak. Bundan sonra zaman kaybetmek istemiyoruz” dedi. 

Yazıcı: “Projede umduğumuzdan fazlasını bulduk”

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, stat projesinin beklentilerinin üzerinde olduğunu belirterek, “Bu projede umduğumuzdan fazlasını bulduk. Başkan Recep Altepe’ye bu konuya çok ciddi kafa yordukları için teşekkür ediyoruz. Teknik anlamda 1-2 detayı da yeniden inceledik. Projeden tatmin olduk. Bir an evvel bitmesini istiyoruz” dedi.

 “Stat projesi desteklenmeli”

Projenin yalnızca belediyenin imkanlarıyla olmayacağına değinen ve stada Bursa’dan her kesimin destek vermesi gerektiğini belirten Yazıcı, “Çok büyük ve Bursa’ya yakışan bir proje. Bursa böyle bir statla mutlaka özlenen yerde olacak” dedi. Projenin finansmanla çözüleceğini kaydeden Yazıcı, stadın Bursa’ya marka ve prestij katacağını belirtti.

Sağlam : “Proje beni gelecek adına mutlu etti”

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da çok önemli bulduğu stat projesinin Türk futbolu ve Bursa’ya ciddi kazanımlar sağlayacağını bildirdi. Projenin Bursaspor için tatmin edici özellikler taşıdığını ifade eden Sağlam, “Bu stat projesi beni gelecek adına mutlu etti. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. İyi sonuçlarla başkanımızı motive edeceğiz. Almamız gerekenler noktasında da başkanımızı mecbur bırakacağız” dedi.

Projeyi hazırlayan ekip adına Yüksek Mimar Hasan Sözüneri’nin stadın teknik detaylarıyla ilgili bilgiler de verdiği sunumu AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar ile Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Üyeleri de izledi.

Tarih: 01.10.2009 | Okunma sayısı:7313

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir