Haberler

Stadyum çatısında kaplama başladı

Font Boyutu

 02 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

STADYUM ÇATISINDA KAPLAMA BAŞLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN YENİ STADYUMUN ÇATISINDA YAKLAŞIK 40 METRE YÜKSEKLİKTE ÇALIŞAN İŞÇİLER, BEYAZ RENKLİ TEFLON MALZEMENİN KAPLAMASINA BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÇATIDAKİ YEŞİL- BEYAZ ÖRTÜNÜN KAPLANMASIYLA YENİ STADYUMUN TÜM GÖRSELLİĞİYLE KENT SİLUETİNDEKİ YERİNİ ALACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyumun çatısında yaklaşık 40 metre yükseklikte çalışan işçiler, beyaz renkli teflon malzemenin kaplamasına başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çatıdaki yeşil- beyaz örtünün kaplanmasıyla yeni stadyumun tüm görselliğiyle kent siluetindeki yerini alacağını söyledi.

Spor yatırımlarında tüm kentleri geride bırakarak, Bursa’yı Türkiye’de ilk sıraya yerleştiren Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyumda çatı montajı tüm hızıyla devam ediyor. UEFA’nın son kriterlerine uygun olarak inşa edilen ve tamamlandığında dünyanın sayılı stadyumları arasına girecek olan 45 bin kişilik yeni stadyumda, çatının özel teflon malzeme ile kaplanması işine başlandı. Yaklaşık 8 bin ton ağırlığındaki çelik çatının üzerinin kaplanması işinde yaklaşık 70 işçi görev alıyor. Yerden yaklaşık 40 metre yükseklikte çalışan işçiler, beyaz renkli teflon malzemeyi büyük bir titizlikle çatı iskeletinin üzerine yerleştiriyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte stadyumda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Yüklenici firmanın sorumlularından çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Altepe, Bursa’nın yeni sembolü olacak en önemli anıtsal yapılandan biri olan stadyumda çalışmaların hızla ilerlediğini söyledi. Dünyadaki önemli bütün stadyumların incelendiğini ve en ayrıcalıklı projenin Bursa’ya kazandırıldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Yeşil – beyaz renkli teflon malzemenin ilk bölümü olan beyaz malzemenin kaplanmasına başlandı. 15 gün içinde ilk turun tamamlanmasını bekliyoruz. Yeşil malzemenin de kaplanmasıyla çatı tüm ihtişamı ile ortaya çıkacak” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 02.09.2014 | Okunma sayısı:5846

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu