Haberler

SPORCULARIN ÖDÜL SEVİNCİ

Font Boyutu

11 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

SPORCULARIN ÖDÜL SEVİNCİ
- BURSA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN ‘10. AVRUPA DAĞ KOŞUSU ŞAMPİYONASI’NDA DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜL HEYECANINI TAKIM ARKADAŞLARI VE ANTRENÖRLERİYLE PAYLAŞTI.
- ‘10. AVRUPA DAĞ KOŞUSU ŞAMPİYONASI’NDA GENÇ ERKEKLER KATEGORİSİNDE BİREYSELDE İLK 3’Ü VE TAKIM HALİNDE BİRİNCİLİĞİ KAZANAN, ‘BÜYÜK ERKEKLER BİREYSELDE İSE İLK SIRAYA YERLEŞEN TÜRK SPORCULAR, ÖDÜL TÖRENİNDE İSTİKLAL MARŞI’NI TÜM SALONA 4 KEZ SÖYLETTİ.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bursa’da gerçekleştirilen ‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’, coşkulu bir ödül töreniyle sona erdi. Yabancı sporcular, Bursa’da yapılan yarışların çok keyifli geçtiğini söyleyerek, Türkiye’den güzel anılarla ayrılacaklarını belirtti.

‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nın Uludağ’daki Karinna Otel’de gerçekleştirilen ödül törenine şampiyonaya katılan tüm sporcular ve organizasyona destek veren kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. ‘Karagöz ve Hacivat’ temsiliyle başlayan şampiyonada dereceye giren sporculara ve takımlara ödülleri verilirken, tüm sporcuların heyecanı görülmeye değerdi.

İstiklal Marşı 4 kez okundu
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Dünya Dağ Koşuları Federasyonu Başkanı Bruno Gazzelino, Avrupa Atletizm Federasyonu Başkanı Hansjörg Wirz, Dünya Atletizm Federasyonu Konsey Delegesi Salih Münir Yaraş, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Başoğlu’nun dereceye girenlere ödüllerini verdiği törende, Türk milli takımı ve sporcuları, başarılarıyla İstiklal Marşı’nı 4 kez söyletti.

Türkiye’ye teşekkür
Ödül töreninde sevinçli ve heyecanlı oldukları gözlenen sporcular, başarılı takım arkadaşlarını alkışlarıyla ödüllendirdiler. Bursa’da çok güzel ağırlandıklarını belirten sporculardan büyük bayanlarda 1. olan İsviçreli Martina Strahl, “Türkiye’de çok güzel zaman geçirdik. Heyecanlı geçen yarışların ardından güzelce dinlenip, eğlendik. Türkiye’nin misafirperverliği çok özel. Bursa’da bulunmaktan dolayı mutluyuz. Organizasyona emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Büyük erkekler kategorisinde 3. olan Portekizli Joset Gaspar da Türkiye’den güzel bir dereceyle ve güzel anılarla ayrılacak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

‘10. Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’ sonuçları

Genç bayanlar
1. Denisa Ronele Vlademir – Romanya
2. Yasemin Can – Türkiye
3. Sevilay Eytemiz – Türkiye
Takım halinde
1. Türkiye
2. Romanya
3. İtalya

Büyük bayanlar
1. Martina Strahl – İsviçre
2. Antonella Confotola – İtalya
3. Lucija Krkoc – Slovenya
Takım halinde
1. İtalya
2. Rusya
3. İsviçre

Genç erkekler
1. Nuri Kömür – Türkiye
2. Sönmez Dağ – Türkiye
3. Murat Orak – Türkiye
Takım halinde
1. Türkiye
2. Çek Cumhuriyeti
3. İtalya

Büyük erkekler
1. Ahmet Arslan – Türkiye
2. Gabriele Abate – İtalya
3. Joset Gaspar – Portekiz
Takım halinde
1. İtalya
2. Türkiye
3. Portekiz

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 11.07.2011 | Okunma sayısı:3791

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu