Haberler

‘SPOR VADİSİ’NE İLK TEMEL ATILDI

Font Boyutu

10 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

‘SPOR VADİSİ’NE İLK TEMEL ATILDI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EĞİTİM VADİSİNİN HEMEN KARŞISINDAKİ ALANI, YAPILACAK SPOR TESİSLERİ İLE ‘SPOR VADİSİ’NE DÖNÜŞTÜRECEK.
- BAŞKAN ALTEPE, ATICILAR MAHALLESİ’NE YAPILACAK 3 FUTBOL SAHASI, ATLETİZM KOŞU PARKURU, ATLETİZM ANTRENMAN SAHASI VE İDARİ BİNALARLA AMATÖR SPORUN KALBİNİN BU BÖLGEDE ATACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Atıcılar Spor Kompleksi’nin temeli törenle atıldı. Eğitim Vadisi’nin hemen karşındaki alan bir yıl içinde tamamlanacak yatırımlarla ‘Spor Vadisi’ne dönüştürülecek.

Bursa’nın her köşesini spor tesisleri ile donatmak üzere kısa sürede 78 projenin startını veren Büyükşehir Belediyesi, süper amatör küme, 1. ve 2. amatör küme, gençler ligi, U 15-16 maçlarının yapıldığı Atıcılar sahalarını modern bir komplekse dönüştürme çalışmalarının startını verdi. Bursa İl Özel İdaresi ile yapılan protokol gereği 20 yıl süreyle Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen 61 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak spor kompleksi için ilk temel düzenlenen törenle atıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar, amatör spor kulüplerinin yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

“Amatörün kalbi burada atıyor”
Bursa’da amatör sporun kalbinin Atıcılar’da attığını ve bu sahaların modernize edilmesinin yıllardır konuşulduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu tesisleri yapmanın kendine nasip olduğunu söyledi. Eğitim Vadisi’nin hemen karşısında kalan alanı yapacakları yatırımlarla ‘spor vadisi’ne dönüştüreceklerini dile getiren Başkan Altepe, “Bursa’nın tüm değerlerini ön plana çıkarmak için yoğun bir çaba içindeyiz. Spor konusunda da önemli bir altyapımız var ve ‘sporun başkenti’ olmayı hedefliyorsak bu altyapıyı yatırımlar ve tesislerle desteklememiz gerekli. Bunun için kısa sürede 78 spor projesi geliştirip, uygulamaya başladık. Bir kısmının açılışını yapıyoruz, bir kısmının temelini atıyoruz bir kısmını da ihaleye hazırlıyoruz. Amatör kulüplerin yanında 7’den 70’e tüm bölge halkının bu tesisleri rahatlıkla kullanmasını hedefliyoruz. Milli takımlara ve olimpiyatlara daha fazla sporcu gönderebilmek amacıyla spor yatırımlarımız sürecek” dedi.

“Her geçen gün yeni bir tesis yapılıyor”
Bursa’nın spor yatırımları açısından çok şanslı bir kent olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş ise, “Türkiye’nin farklı illerinde görev yaptım. Bazı illerde belediyeler, park ve yeşil alan yapmak için bizim spor tesislerimizi yıkarken, Bursa’da ise Başkanımız Recep Altepe, hemen her gün beni arayıp, yeni bir spor tesisinin projesiyle ilgili bilgi veriyor. Bugüne kadar 78 proje hazırlandı ve bunlarla ilgili uygulamalar başlıyor. Bu gayretli çalışmaları nedeniyle Başkanımız Recep Altepe ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da törende yaptığı konuşmada, özellikle eğitim kurumlarının yoğun olduğu bölgeye yapılacak olan bu tesislerin önemli bir ihtiyacı karşılayacağını vurguladı.
Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ise, Büyükşehir Belediyesi sayesinde amatör sporun tesisleşme anlamında altın çağını yaşadığını belirterek, Başkan Altepe ve ekibine teşekkür etti.
Başkan Altepe, konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte butona basarak, spor kompleksinin temelini attı.

Atıcılar spor kompleksi
Bir yıl içinde tamamlanması planlanan spor kompleksi içinde 3 katlı idari bina, 3 adet soyunma birimi, 3 adet suni çim futbol sahası, 230 metre atletizm koşu parkuru, 1300 metrekare atletizm antrenman sahası, 1400 metre çevre koşu parkuru, 3 adet 50’şer kişilik portatif seyirci platformu ve 450 araç kapasiteli otopark bulunacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 10.11.2010 | Okunma sayısı:10252

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu