Haberler

SOSYAL TESİSLERDE İFTAR KEYFİ

Font Boyutu

27 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

SOSYAL TESİSLERDE İFTAR KEYFİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BURSALILARIN HİZMETİNE SUNULAN SOSYAL TESİSLER, RAMAZAN AYINA ÖZEL ORGANİZASYONLARLA VATANDAŞLARA KEYİFLİ ANLAR YAŞATACAK.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesisleri, 11 ayın sultanı Ramazan ayında da konuklarını, birbirinden özel lezzetleri ve eğlenceli programlarıyla ağırlayacak.

Bursa’da kenti fiziki yönden yenilerken, sosyal sorumluluk bilinciyle ‘insan odaklı’ faaliyetlerine de devam eden Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da vatandaşların yüzünü güldürecek.
Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilip yenilenerek Bursalılara hizmet veren sosyal tesisler, Ramazan ayında vatandaşları en güzel şekilde ağırlayacak. Ramazan’a özel sürpriz animasyonların ve zaman zaman da fasıl dinletilerinin sunulacağı sosyal tesisler, özel mönülerini de damak tadına düşkün olanların beğenisine sunuyor.
Dobruca, Balibey Han, Mudanya, Tenis Kafe sosyal tesisleri ile Gönül Dostları Sofrası ve Merinos Göl Park, birbirinden leziz tatlarıyla iftar tercihlerinin vazgeçilmezi olacak.

Balibey’de 5 farklı mönü
Bursa’nın göbeğinde 500 yılı aşkın tarihiyle ışıl ışıl parlayan Balibey Han, Ramazan ayında özel lezzetleriyle konuklarına kapılarını açacak. Vatandaşlar burada, düğün çorbası, tavuksuyu ve mercimek çorbası, hünkârbeğendi, ızgara, fırın biftek, gizli kebabı, piliç roti, mevsim salatası, güllaç, sütlaç, baklava ve iftar tabağı gibi zengin tatların yer aldığı 5 farklı mönüden istediğini seçebilecek ve iftar keyfinin tadını çıkarabilecek.

Yeşilin huzuru denizin kokusu
İftarın tadını Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde çıkarmak isteyenler de nezih deniz atmosferinde tesisin taze balık çeşitlerinden doyasıya yiyebilecek.
Ramazan’da dostlarıyla birlikte yeşilin ve doğanın havasını solumak isteyen Bursalılar da Merinos Göl Park’ın 200 kişilik kapalı alanının yanı sıra 400 kişi kapasiteli bahçesinde yemeğini huzurla yiyebilecek.

Gönüllerin vazgeçilmezi
Hizmette kaliteyi hedefleyen bir başka sosyal tesis de Gönül Dostları Sofrası. 150 kişilik kapalı alanı 60 kişilik bahçesi, 15 ve 25’er kişilik de özel odalarıyla hizmet veren Gönül Dostları Sofrası, elit bir iftar geçirmek isteyenler için mercimek çorbası, ıspanaklı börek, kremalı pirinç yahni, karagöz çorba, kuzu tandır, reşat paşa çorba, patatesli milföy böreği, gulaş çorbası ve kuzu kapama gibi maharet isteyen geleneksel lezzetleri 8 ayrı mönüde beğeniye sunuyor.

Tenis Kafe’de Ramazan sofrası
Acemler’de Bursalılara hizmet veren Tenis Kafe de birbirinden güzel 8 mönüyü konuklarının tercihine sunacak. Uygun ücretlerle konuklarına doyumsuz lezzetler sunacak olan Tenis Kafe’de ezogelin çorba, süprem soslu piliç, orman kebabı, paçanga böreği, piliç kavurma, yayla çorbası, salçalı köfte, avcı böreği, tulumba tatlısı ve Kemalpaşa tatlısı gibi özel yiyecekler servise sunulacak.

Ramazan ayı boyunca açık olan sosyal tesisler:
Balibey Han Sosyal Tesisleri : 225 58 01
Dobruca Sosyal Tesisleri : 239 92 94
Mudanya İstasyonu Sosyal Tesisleri : 544 44 22
Merinos Göl Park : 256 96 36
Gönül Dostları Sofrası – Merinos : 252 53 68
Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri : 327 91 90

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 27.07.2011 | Okunma sayısı:12418

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir