Haberler

Sokak hayvanlarını unutmayalım

Font Boyutu

22 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

Sokak hayvanlarını unutmayalım

Büyükşehir Belediyesi tarafından soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için kentin belirli noktalarına 4 ton yem bıraktı.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gerçekleştirilen 'Bir lokma da sen ver' kampanyasına bu yıl erken başlandı. Ekipler, sokak hayvanları için belirli noktalara 4 ton yem bıraktı.

 

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 8 ayrı ekiple 4 ton yem dağıtımına başladı.

Şehrin muhtelif yerlerinde toplu halde bulunan olan sokak hayvanları için arazide yapılan yem dağıtımının yanı sıra hayvanseverlerin de beslediği sokak hayvanlarının bulunduğu noktalara hayvan yemi bırakılarak hayvanların besin alımı sağlandı. Kış mevsiminde hava şartlarının en yoğun etkilediği sokak hayvanlarına en büyük destek Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü, tüm ilçelerde görevlendiği 8 ayrı ekiple, sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelere 4 ton yem dağıttı.

Köpekler, kediler ve kuşlar gibi sokaklarda yaşayan ve ağır kış koşullarında açlık sorunuyla karşılaşan tüm hayvanlara destek amacıyla vatandaşların da katılımı için gerçekleştirilen 'Bir lokma da sen ver' kampanyasına bu yıl daha erken başlandı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, gönüllü olarak çalışan sivil toplum kuruluşlarına da destek veriyor. Bu amaçla vatandaşların da dışarda besleme yaptığı noktalara kış boyunca periyodik olarak yem bırakılacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.12.2017 | Okunma sayısı:1727

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir