Haberler

ŞOFÖRLER BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDI

Font Boyutu

7 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

ŞOFÖRLER BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDI
- TRAFİK BİLGİ YARIŞMASINDA AHMED KIZILIRMAK 1., İSRAFİL RENÇBER 2. VE SALİH AKGÜL DE 3. OLDU.

BURSA – Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Trafik Bilgi Yarışması’nda Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın şoförlerinden Ahmed Kızılırmak, birinci oldu.

‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ etkinlikleri kapsamında Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda görev yapan şoförlerden İsrafil Rençber, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na bağlı şoförlerden Ferdi Çevik, Servis Aracı İşletmecileri ve Halk Otobüsleri Odası şoförlerinden Mehmet Meşekoparan, Özel Halk Otobüsçüleri Odası şoförlerinden Halit Öztürk, Kamyon ve Kamyonetçiler Odası şoförlerinden Salih Akgül ve Minibüsçüler Odasına Bağlı şoförlerden Erdinç Karaman da katıldı.

Derece Büyükşehir’de
Öğrencilerin ilgiyle izlediği yarışmada, birinciliği BURULAŞ’tan Ahmed Kızılırmak, ikinciliği Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nda görev yapan İsrafil Rençber ve üçüncülüğü de Kamyon ve Kamyonetçiler Odası şoförlerinden Salih Akgül kazandı.
Şoförlerin 14 soruyla bilgilerini yarıştırdığı yarışmanın şampiyonu Ahmed Kızılırmak, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın Didim’deki otelinde 5 gün tatil, plaket ve Orman Bölge Müdürlüğü’nce yetiştirilen tüplü fidan kazandı. Yarışmanın ikincisi İsrafil Rençber de netbook, plaket ve fidan ile ödüllendirilirken, yarışmanın üçüncüsü Salih Akgül’e de yarım altın, plaket ve fidan armağan edildi.
Yarışmanın jürisini Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürü Mesut Emir, Trafik Denetleme Şube Müdürü Süleyman Memişçi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi Sinan Dişçioğlu ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu oluşturdu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 07.05.2010 | Okunma sayısı:6280

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir