Haberler

Slovenyalı iş adamları heyeti işbirliği için Bursa´da

Font Boyutu

 21 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

SLOVENYALI İŞ ADAMLARI İŞBİRLİĞİ İÇİN BURSA’DA

-          TİCARET FIRSATLARINI DEĞERLENDİRMEK İÇİN BURSA’YA GELEN SLOVENYALI İŞADAMI HEYETİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

-          KAYHAN’DAKİ DÖNER SOFRASI’NDA GERÇEKLEŞEN ZİYARETTE, KONUK HEYETİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE ADINA BAŞKANVEKİLİ ABDÜLKADİR KARLIK AĞIRLADI.

BURSA - Ticaret fırsatlarını değerlendirmek için Bursa’ya gelen Slovenyalı işadamı heyeti, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kayhan’daki Döner Sofrası’nda gerçekleşen ziyarette, konuk heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı.

İşbirliği fırsatlarını değerlendirmek için kente gelen Slovenyalı ekip, ilk olarak Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile bazı fabrikaları ziyaret etti. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ne geçen konuk ekip, Başkanvekili Karlık tarafından Bursa ve Büyükşehir yatırımları hakkında bilgilendirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Karlık, Slovenyalı iş heyetini Bursa’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. İstanbul’un ardından Türkiye’nin ikinci büyük üretim ve ihracat kenti konumundaki Bursa’nın bünyesinde birçok iş fırsatını barındırdığını belirten Başkanvekili Karlık, otomotiv ve tekstil alanında dünyanın önemli üretim merkezleri arasında yer aldıklarını hatırlattı. Büyükşehir Belediyesi olarak kente son 12 yılda her yıl ortalama 1 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını, Bursa’yı tarih, turizm ve üretim kenti haline getirdiklerini, tanıtım için tüm imkanları seferber ettiklerini vurgulayan Başkanvekili Karlık, “Kentimizde Slovenya için de büyük fırsatlar olduğuna inanıyorum. Timsah Arena gibi mimarlık ödülü almış inşaatlarımız, tüm dünyada sadece 7 ülkenin başarabildiği tramvay üretimimiz, onlarca ülkeye ürün gönderen otomotiv sanayimiz mevcut. UNESCO’ya girmiş tarihi ve kültürel miraslarımız, başta sağlık olmak üzere turizmin tüm alanlarına hitap eden zenginliklerimiz var. Yan sanayiyle birlikte ana dallar, Slovenya’nın olduğu kadar dünyanın birçok ülkesinin dikkatini çekebilecek nitelikte” dedi. Başkanvekili Karlık, Slovenyalı işadamlarını Bursa’nın bünyesinde barındırdığı fırsatlardan yararlanmaya çağırdı.

Slovenyalı heyete başkanlık eden Maribor Şehri Belediye Başkan Danışmanı Marko Kovacic ise kendilerine gösterilen misafirperverlik nedeniyle Başkanvekili Karlık’a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, ziyaretin anısına konuk heyet temsilcisine Bursa Bıçağı hediye etti. Marko Kovacic de Başkanvekili Karlık’a Maribor’un kuruluş fermanı ile yöresel bal takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 21.04.2016 | Okunma sayısı:1548

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir