Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

SINIRLI ÜCRETLE SINIRSIZ ULAŞIM ŞİMDİ DE GEMLİK’TE

 21 HAZİRAN 2012

BASIN BÜLTENİ

SINIRLI ÜCRETLE SINIRSIZ ULAŞIM ŞİMDİ DE GEMLİK’TE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KENT İÇİ ULAŞIMDA TOPLU TAŞIMAYA OLAN İLGİYİ ARTIRMAK AMACIYLA HAYATA GEÇİRDİĞİ VE VATANDAŞLARA BİR AY BOYUNCA SINIRLI ÜCRETLE SINIRSIZ ULAŞIM İMKANI SAĞLADIĞI UYGULAMA GEMLİK’TE DE BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN AYLIK ABONMAN BUKART UYGULAMASI İLE İNDİRİMLİ 85, NORMAL İSE 130 TL VEREN GEMLİKLİLER, 30 GÜN BOYUNCA TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI İLE İSTEDİKLERİ KADAR YOLCULUK YAPABİLECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşımda toplu taşıma araçlarına olan ilgiyi artırmak amacıyla hayata geçirdiği Aylık Abonman Bukartlarla, vatandaşlara sınırlı ücretle sınırsız ulaşım imkanı sağlayan uygulama Gemlik’i de kapsayacak şekilde genişletildi.

Gerek raylı sistem yatırımları gerekse yeni açılan yollarla Bursa’yı daha ulaşılabilir kent haline getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da toplu ulaşımı daha ekonomik hale getirmek için yeni uygulamaları hayata geçiriyor. Toplu ulaşım araçlarının ekonomik anlamda daha cazip hale gelmesi ile vatandaşların günlük şehir içi ulaşımda Bursaray, tramvay ve belediye otobüslerini tercih etmesiyle şehir merkezindeki trafik yükünün de azalması bekleniyor.

Gemliklilere de sınırsız ulaşım
Toplu taşımanın ekonomik hale gelmesi ve tercih edilebilirliğinin artırılması amacıyla geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlatılan aylık abonman kart uygulaması ile indirimli kart kullanım hakkına sahip olan tüm vatandaşlar 70 TL, indirim kapsamına girmeyen vatandaşlar ise 100 TL ödeyerek 30 gün boyunca istedikleri kadar yolculuk yapabiliyordu. Fotoğraflarla kişiselleştirilen kartlarla yapılan yolculuklarda Gemlik hattı uygulama dışında bırakılmıştı. Gemliklilere de sınırlı ücretle sınırsız ulaşım imkanı sağlamak için gerekli çalışmaları tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, uygulama kapsamına Gemlik’i de dahil etti.

Uygulaması halen devam kartlardan farklı olarak 2. tip aylık abonman kart olarak lanse edilen kartlarla Gemlik’ten biniş yapan vatandaşlar Büyükşehir Belediye sınırları içerisinde hizmet veren toplu taşıma araçlarından istedikleri kadar faydalanabilecek. 2. tip tam abonman kartların fiyatı 130 TL, indirimli tarife ise 85 TL olarak belirlendi. İlk defa abonman kart alacak vatandaşlar bu bedellerin üzerine 5 lira da kart ücreti ödeyecekler. 2. Tip aylık abonman karta sahip olan vatandaşlar, kartı aldıkları günden itibaren 30 gün boyunca toplu taşıma araçlarından istedikleri kadar yararlanabilecek.

Toplu taşımayı cazip hale getiriyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bir taraftan yeni yollar ve raylı sistem yatırımları ile ulaşım sorununa köklü çözümler üretirken, diğer taraftan da toplu taşımaya olan ilgili artırmayı hedeflediklerini belirtti. Vatandaşlara sınırlı ücretle sınırsız ulaşım imkanı sağlayan uygulamanın yoğun ilgi gördüğünü hatırlatan Başkan Altepe, “Mesafenin uzun olması nedeniyle Gemlik bu uygulamanın dışında kalmıştı. Gemliklilerden gelen yoğun ilgi üzerine yeni bir düzenleme yaptık. Artık Gemlikliler de sınırlı ücretle sınırsız ulaşım imkanına kavuşmuş oldu” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


10617_gemlik_abonman_kart_201206211436.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 21 Haziran 2012 Saat 14:35

Okunma Sayısı: 8842

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları