Haberler

Sinek ve haşere ile mücadele hız kesmiyor

Font Boyutu

 17 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

SİNEK VE HAŞERE İLE MÜCADELE HIZ KESMİYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZİRAN AYINDA BAŞLATILAN VE 17 İLÇEDE 50 BİN ÜREME KAYNAĞINDA ETKİN OLARAK SÜRDÜRÜLEN SİNEK VE HAŞERE İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI, KIŞ DÖNEMİNDE DE SİSLEME YÖNTEMİYLE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran ayında başlatılan ve 17 ilçede 50 bin üreme kaynağında etkin olarak sürdürülen sinek ve haşere ile mücadele çalışmaları, kış döneminde de sisleme yöntemiyle hız kesmeden devam ediyor.

Halk sağlığına yönelik en önemli çalışmalardan biri olan sinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarını 4 yıldır aralıksız şekilde sürdüren ve bu yıl Haziran – Eylül döneminde 17 ilçede 1.320.000 hektar alanda uçkun, 15.200 hektar alanda sivrisinek-larva, 1.500 hektar alanda karasinek, 3.500 hektar yeşil alanda afit, 4.500 hektar alanda sivrisinek ve 600 hektar alanda çam kese böceği mücadelesi yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış dönemi ilaçlama çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarda merkez ve tüm ilçelerde sıcak sisleme yöntemiyle karasinek, sivrisinek, kalorifer böceği ve benzeri vektörlerle karşı mücadele yürütülüyor. 20 teknik personel, 78 ilaçlama işçisi, 24 araç ve 40 adet makine ekipmanıyla zararlıların barındığı, tüm sokaklardaki pis ve temiz su rögarları, bodrum ve kazan daireleri periyodik olarak ilaçlanıyor.

İnsan sağlığına zararı olmayan Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırılan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün tanıdığı ilaçların kullandığı yöntemde yaz dönemi yaşanan sıkıntıların önceden giderilmesi amaçlanırken, vatandaşlardan bodrum ve benzeri alanlardaki su birikintilerinden belediyeye haberdar etmesi istendi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.11.2014 | Okunma sayısı:2486

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir