Haberler

SICAKSU VE İNTAM’DA DÖNÜŞÜMÜN STARTI VERİLDİ

Font Boyutu

8 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

SICAKSU VE İNTAM’DA DÖNÜŞÜMÜN STARTI VERİLDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOKİ İLE ÖN PROTOKOLÜ İMZALARKEN, HER İKİ PROJEDE KENTİN KALBİNDE YER ALAN YAKLAŞIK 210 BİN METREKARE ALAN BURSA’NIN PRESTİJİ HALİNE GETİRİLECEK.
- BAŞKAN ALTEPE, BURSA’NIN ÇÖZÜM BEKLEYEN EN ÖNEMLİ SORUNLARININ BAŞINDA GELEN İKİ BÖLGE İÇİN SOMUT BİR ADIM ATILDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin çöküntü bölgesi olan İntam binaları ile Sıcaksu bölgesini kentin yeni cazibe noktaları haline getirecek dev projeyle ilgili olarak TOKİ ile ön protokolü imzaladı.

Bölge bütün olarak ele alınacak
Çekirge İntam bölgesinde, 2006 yılının şubat ayında meydana gelen heyelan sonucu yıkılan İntam 95 ile 97 apartmanlarının yıkıldığı bölge ile ilgili ilk somut adım atıldı. Bölgeyi kentin yeni cazibe merkezine haline getirmek için uzun süredir proje çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bölgenin yeniden yapılandırılması için geçtiğimiz aylarda prensipte anlaştığı TOKİ ile ön protokolü imzaladı. Proje kapsamında sadece çöken binaların değil bölgenin bütün olarak ele alınacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Urgancıoğlu ve Tezcan Apartmanları, Baro evleri ile İntam 101 de proje kapsamına alındı. Bu projede de kar amacı gütmeyen TOKİ, çekirgeyi yeniden cazibe merkezi haline getirecek” dedi.

Dönüşümün startını net olarak veriyoruz
TOKİ ile imzalanan ön protokolle birlikte Sıca ksu ve İntam bölgelerindeki kentsel dönüşümün startını da net olarak verdiklerini ifade eden Başkan Altepe, toplamda 210 bin metrekarelik yıpranan kentsel dokuların bu projeyle prestijli mekanlar haline getirileceğini kaydetti. TOKİ ile projelere son şeklinin verilmesinin ardından Sıcaksu bölgesinde 310 ve İntam bölgesinde de 220 hak sahibi ile masaya oturup anlaşma sağlanacağını dile getiren Başkan Altepe, uzlaşma sağlanmasının hemen ardından da ilk kazmanın vurulacağını ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 08.11.2010 | Okunma sayısı:10131

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu