Haberler

Sezonu türkülerle kapattılar

Font Boyutu

20 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Sezonu türkülerle kapattılar
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü’nün öğrencileri, ‘Yılsonu Konseri’nde sanatseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti çekti.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü, ‘Yılsonu Öğrenci Konseri’, renkli anlara sahne oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü’nün öğrencileri, ‘Yılsonu Konseri’nde sanatseverlere müzik ziyafeti çekti. Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konseri, öğrencilerin aileleri ve sanatseverler ilgiyle izledi.
Usta sanatçı Aylin Bozkurt’un şefliğinde sahneye çıkan koro, en güzel türkülerini seslendirirken sanatseverler de sanatçılara eşlik etti.
Konserin sonunda 4 yıl boyunca konservatuvara devam eden öğrencilere sertifikaları verildi. Sertifika sevincini yaşayanlar arasında, Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği eğitmenlerinden Alim Hüseyinoğlu’nun annesi Refika Hüseyinoğlu da vardı. Refika Hüseyinoğlu’na sertifikasını, oğlu Alim Hüseyinoğlu takdim etti.
Konseri ilgiyle izleyen ve öğrencilere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin selamını ileten Muhsin Özlükurt ile Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan da sanatçıları tebrik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.05.2016 | Okunma sayısı:1360

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir