Haberler

SEZEN’DEN ‘ZEKİ MÜREN’ ŞARKILARI

Font Boyutu

 13 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

SEZEN’DEN ‘ZEKİ MÜREN’ ŞARKILARI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK SANAT MÜZİĞİ BÖLÜMÜ İCRA HEYETİ, 2010 – 2011 SANAT SEZONUNU, SANAT GÜNEŞİ ZEKİ MÜREN’E ADANAN MUHTEŞEM KONSERLE AÇTI.
- ZEKİ MÜREN’İN EN SEVİLEN ESERLERİNİN TAYYARE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SESLENDİRİLDİĞİ KONSERE, USTA SANATÇI GÖKHAN SEZEN KONUK OLARAK KATILDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, 2010 – 2011 sanat sezonunu, ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’e adanan konserle açtı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Zeki Müren’den Eserler’ temalı konserin ilk bölümünde, Mustafa Can’ın şefliğinde sahneye çıkan sanatçılar, güftesi Zeki Müren’e ait olan eserleri seslendirdi. ‘Şimdi uzaklardasın, gönül hicranla doldu’, ‘Aldattın beni seviyorum diye, kalbimi yaktın’, ‘Gözlerinin içine başka hayal girmesin’, ‘Tekrar bana dönsen yine beni sevsen’, ‘Gece kirpikli kadın, aşkıma siyah bakma’, ‘Sensiz saadet ne imiş, tatmadım bilemem ki’ ve ‘Uzun yıllar bekledim, hakîkat oldu rûyâm’ gibi sevilen şarkıların söylendiği konserde; Bursalı sanatseverler de sanatçılara eşlik etti.

Müzik ziyafeti
Sanatseverlere müzik ziyafeti çekilen konserin ikinci bölümünde ise TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Gökhan Sezen sahneye çıkarak özel repertuarıyla gönülleri fethetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi temsilen sezon açılış konserine katılan Neşet Çakmaklı ve Muhsin Özlükurt, usta sanatçıları muhteşem konserden dolayı tebrik ederek, Şef Mustafa Can ile solist Gökhan Sezen’e çiçek verdi. Şarkılarıyla dinleyicilerine müzik ziyafeti çeken Gökhan Sezen de Bursa’da konser vermenin kendisini her zaman çok mutlu ettiğini söyledi. Sanatseverler, konserin sonunda sanatçıları alkışlarıyla ödüllendirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 13.10.2010 | Okunma sayısı:7965

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir