Haberler

Serebral Palsi farkındalık günü

Font Boyutu

 09 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

SEREBRAL PALSİ FARKINDALIK GÜNÜ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ENGELLİ HİZMETLERİ BİRİMİ, ‘SEREBRAL PALSİ FARKINDALIK’ GÜNÜ İÇİN BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Engelli Hizmetleri Birimi, ‘Serebral Palsi Farkındalık’ günü için bir dizi etkinlik düzenledi.

Ekim ayının ilk haftası tüm dünyada kutlanan Dünya Serebral Palsi Farkındalık Günü programı Tarihi Belediye Binasında gerçekleşti. Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, dernek temsilcileri ve serebral palsili çocukların aileleri ile birlikte katıldığı program, samimi bir atmosferde gerçekleşti.

Bursa valiliği ve Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, engelli vatandaşların her daim yanında olduklarını belirterek, törene katılan engelli ve ailelerin tek tek sorunları dinleyerek çözüme ulaştırmak için yol gösterdiler. Serebral Palsi Farkındalık Günü programı için özel olarak hazırlanan kamu spotu da halk tarafından oldukça ilgi çekti. Tarihi bina önüne kurulan ekranda yayımlanan filmde, Serebral Palsi’yi kendi cümleleriyle anlatan çocuk ve gençler, Bursalılara “farkındalık” mesajı verdiler.
Programın ardından srebral palsili gençler aileleri ile birlikte Ulucami çevresinde yürüyüş yaptılar.

Serebral Palsi (beyin felci) Nedir?
Bebeklikte ya da çocukluk çağının başlarında ortaya çıkan ve vücut hareketlerini ve kas koordinasyonunu kalıcı şekilde etkileyen, fakat zaman içinde kötüleşme sergilemeyen bir dizi nörolojik bozukluktan herhangi birini tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 09.10.2017 | Okunma sayısı:1495

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir