Haberler

Şenlik havasında 23 Nisan kutlaması

Font Boyutu

 23 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

ŞENLİK HAVASINDA 23 NİSAN KUTLAMASI

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAMİTLER ÇOCUK MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’ KUTLAMALARI, BİRBİRİNDEN RENKLİ FAALİYETLERLE ADETA ŞENLİK HAVASINDA GEÇTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi Hamitler Çocuk Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlamaları, birbirinden renkli faaliyetlerle adeta şenlik havasında geçti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı ve Hamitler Mahallesi’ndeki çocuk merkezi bahçesinde düzenlenen etkinliklerde; halk oyunları oynayıp gösteriler sergileyen çocuklar, davetlilere eğlenceli dakikalar yaşattı. Rumeli’den Kafkas danslarına, Hakkari’den Ege Bölgesi halk oyunlarına kadar imza attıkları etkinliklerle çocuklar, müthiş performanslar sergiledi. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen eğlencede kurulan şişme oyun parkurlarında eğlenmenin, rekabetin ve yarışmaların keyfini çıkartan çocuklara, sınırsız köfte ekmek, Osmanlı macunu ve pamuk helva ikramı da yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bundan böyle resmi bir tören şeklinde değil de şenlik havasında kutlanmasını istediklerini ifade etti. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm tedbirleri aldıklarını kaydeden Başkan Altepe, belediyeye ait çocuk merkezlerinde birbirinden farklı ve ilgi çekici faaliyetler düzenlediklerini, Bursa Zoo Park’a girişleri bugüne has ücretsiz yaptıklarını, yine ücretsiz olarak öğrencilerin teleferikle Uludağ’a çıkmasını sağladıklarını belirtti. Geleceğin yöneticileri olacak çocukların iyi yetişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını ve kaçınmayacaklarını belirten Başkan Altepe, tüm hedeflerinin daha sağlıklı ve daha özgür gençler yetiştirmenin önünü açmak olduğunu kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.04.2016 | Okunma sayısı:3085

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu