Haberler

‘ŞEHRAZAT’ İLE GÖRSEL ŞÖLEN

Font Boyutu

19 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

‘ŞEHRAZAT’ İLE GÖRSEL ŞÖLEN
- ‘50. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’ KAPSAMINDA KÜLTÜRPARK AÇIKHAVA TİYATROSU’NDA SAHNEYE ÇIKAN RUS IMPERIAL BALESİ, ‘ŞEHRAZAT’ ADLI GÖSTERİYLE BURSALI SANATSEVERLERİ MEST ETTİ.

BURSA – ‘50. Uluslararası Bursa Festivali’, Moskova’dan Bursa’ya gelen Rusya Imperial Balesi’nin sahnelediği ‘Şehrazat’ gösterisiyle keyifli bir geceye adını yazdırdı.

Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa, tarihi bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ’50. Uluslararası Bursa Festivali’ nedeniyle Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşan dünyaca ünlü Rus Imperial Balesi, ‘Şehrazat’ adlı gösterisiyle sanatseverleri adeta büyüledi. Binbir gece masallarının önemli kahramanlarından olan Şehrazat’ın öyküsünü tadına doyulmaz melodiler eşliğinde sunan sanatçılar, Bursalılar tarafından ilgiyle izlendi. Otantik kostümleriyle de dikkat çeken sanatçılar, estetik ve güzelliğin gözler önüne serildiği özel anlara imza attılar.
Rus Beşleri’nin en ünlü bestecilerinden olan Rimski Korsakof’un binbir gece masallarından ilham alarak bestelediği ‘Şehrazat’ günümüzde en çok sahnelenen ve içeriğindeki doğu motifli melodileriyle her yaştan sanatsevere hitap eden bir eser olma özelliği taşıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 19.06.2011 | Okunma sayısı:8277

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu