Haberler

Şehit ve gazi yakınlarının duygu dolu buluşması

Font Boyutu

 21 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARININ DUYGU DOLU BULUŞMASI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, 19 EYLÜL ŞEHİT VE GAZİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINI BUSKİ KONFERANS SALONU’NDA BİRARAYA GETİRDİ.
- TERÖRLE MÜCADELEDE SERGİLENEN KAHRAMANLIKLARIN DİLE GELDİĞİ ETKİNLİKTE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla şehri geleceğe taşıyan büyük projelere imza atan BUSKİ Genel Müdürlüğü, toplumsal duyarlılığa sahip çıkan sosyal etkinlikleriyle de dikkat çekiyor.

BUSKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın organizasyonuyla düzenlenen etkinlikte Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMŞAD) Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol, 2. Başkan Ali Taştan, Muhasip İsmail Gökçen, Denetleme Kurulu Başkanı İsmail Erim ile şehit ve gazi yakınları, tanıklıklarıyla duygu dolu anlar yaşattılar.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı unvanına sahip her bireyin, canını vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna feda eden şehit ve gazilere minnet borcu bulunduğunu belirten TÜMŞAD Bursa Şubesi Başkanı Metin Şenol, şehit ve gazi ailelerine sahip çıkmanın vatan görevi olduğunu vurguladı.
Şehit ve gazi yakınlarının tanıklıkları ise duygu dolu anlar yaşattı. Diğer şehit yakınları gibi evladını terörle mücadelede şehit veren BUSKİ’den emekli Muhsin Aydın’ın oğlu Bahadır Aydın ile anıları etkinliğin düzenlendiği salondaki konukları duygulandırdı. Bahadır’la gurur duyduğunu belirten Muhsin Aydın, aynı gururu diğer şehit babalarının da yaşadığına olan inancını dile getirdi.
BUSKİ Yönetim Kurulu Üyesi Osman Zengin, daire başkanları, şube müdürleri ve BUSKİ çalışanlarının katıldığı etkinlik sonrasında şehit ve gazi ailelerine BUSKİ hediye seti takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 22.09.2017 | Okunma sayısı:1092

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir