Haberler

ŞEHİR TİYATROSU ‘PİNTİ’ İLE YAZA DAMGASINI VURACAK

Font Boyutu

27 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

ŞEHİR TİYATROSU ‘PİNTİ’ İLE YAZA DAMGASINI VURACAK
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, YAZ SEZONUNDA ‘PİNTİ’ ADLI YENİ ORTAOYUNUNU SAHNELEYECEK.
- ‘HER YER TİYATRO, HER YERDE TİYATRO’ PROJESİ KAPSAMINDA İLK GÖSTERİM, 2 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ ÇAYBAŞI KÖYÜ’NDE YAPILACAK.
- ‘PİNTİ’, VATANDAŞLARA KAHKAHA DOLU ANLAR YAŞATACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Her Yer Tiyatro, Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında yaz sezonu için hazırlanan ‘Pinti’ adlı oyunun provalarını sürdürüyor.

Bursa’nın her köşesine tiyatro sanatını ulaştırmak ve tiyatroyla tanışmamış insanlarla buluşmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, bu yılın ilk oyunu, 2 Haziran Çarşamba günü Çaybaşı Köyü’nde sahnelenecek. Bursa’nın merkezi ile çevre yerleşimleri arasındaki kültürel bağı da güçlendirmeyi hedefleyen projede bu yıl, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Ertan Akman’ın yönettiği ‘Pinti’ adlı ortaoyunu beğeniye sunulacak. Akman’ın Teodor Kasap’ın aynı adlı uyarlamasından güncellediği oyun, yaşamda parayı tek amaç ve bütün insani değerlerden üstün gören, bu yüzden de çevresine yabancılaşan Hamit Efendi’nin hikayesini, gözler önüne seriyor. Oyunda; Günay Y. Güney, M. Eren Topçak, Fatih Ateş, Nilgün Türksever Görgü, Murat Liman, Ebru Ergüç, Nihal Türksever, Didem Hun Liman, Altuğ Görgü, Müge Açıkdüşünenler, Bülent Uçar, Kazım Güçlü ve Uğur Serener rol alıyor.

Osmangazi’den Mudanya’ya
Yaz turnesinin 1 Temmuz Perşembe gününe kadar sürecek olan ilk turunda oyun, 3 Haziran Perşembe günü Yaylacık, 4 Haziran Cuma Çeltikköy, 9 Haziran Çarşamba, Nilüfer, 10 Haziran Perşembe Kazıklı, 11 Haziran Cuma Derekızık, 16 Haziran Çarşamba Hasanağa, 17 Haziran Perşembe Barakfakih, 18 Haziran Cuma Yunuseli, 22 Haziran Salı Dürdane, 23 Haziran Çarşamba Armutköy, 24 Haziran Perşembe Yolçatı, 25 Haziran Cuma İrfaniye, 29 Haziran Salı Cumalıkızık, 30 Haziran Çarşamba Seçköy ve 1 Temmuz Perşembe günü de Mudanya Çepni’de seyirciye keyifli anlar yaşatacak. Geçtiğimiz yıl çevre yerleşimlerde 34 oyunla 12 bin izleyiciye ulaşan projenin bu sene de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.05.2010 | Okunma sayısı:6851

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir