Haberler

Şehir Tiyatrosu Aralık ayında da gözde

Font Boyutu

24 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Şehir Tiyatrosu Aralık ayında da gözde
- Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Aralık ayı boyunca ‘Buzlar Çözülmeden’, ‘Gulyabani’ ve ‘Evlenme’ oyunlarıyla seyircisiyle buluşacak.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Aralık ayında da en güzel oyunlarını sahnelemeye devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Aralık ayında ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı oyununu Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM), ‘Gulyabani’ ve ‘Evlenme’ adlı oyunlarını da Tayyare Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturacak.
Türk Tiyatrosu’nun en önemli yazarlarından biri olan Cevat Fehmi Başkut’un Türk Tiyatrosu klasikleri arasında yer alan oyunu ‘Buzlar Çözülmeden’, Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Nurhan Tekerek’in yönetmenliğinde sahneleniyor. Kar yüzünden yolları kapalı kasabaya gelen yeni kaymakamın hikâyesini anlatan oyun, 2, 9, 16 ve 23 Aralık’ta Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.
Şehir Tiyatrosu’nun en özel oyunlarından biri olan Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın ‘Gulyabani’si de Volkan Özgömeç’in yönetmenliğinde sahneleniyor. Oyun, 11 – 25 Aralık Perşembe ve 16 – 26 Aralık Cuma günleri saat 20.00’de, 13 – 27 Aralık Cumartesi günleri de saat 14.00’da Tayyare Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.
Şehir Tiyatrosu’nun ustalıkla sahnelediği bir diğer oyun ise Nikolay Gogol’un ‘Evlenme’ adlı oyunu. Ertan Akman’ın yönetmenliğinde seyirciyle buluşan iki perdelik müzikli oyun, 4 – 18 Aralık Perşembe ve 5 – 19 Aralık Cuma günleri saat 20.00’da, 6 – 20 Aralık Cumartesi günleri de Saat 14.00’da Tayyare Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 24.11.2014 | Okunma sayısı:2117

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir