Haberler

SEFERİHİSAR’DA MORAL DEPOLADILAR

Font Boyutu

 
8 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

SEFERİHİSAR’DA MORAL DEPOLADILAR
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ ÜYELERİ, İZMİR SEFERİHİSAR KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ’NİN DAVETİ ÜZERİNE GİTTİKLERİ SEFERİHİSAR’DA DALIŞ PROGRAMINA KATILARAK MORAL TOPLADILAR.

BURSA –
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, İzmir Seferihisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin davetlisi olarak gittikleri Seferihisar’da dalış programına katıldılar.

Akkum ve Doğanbey plajlarında gerçekleştirilen etkinlikte engelli vatandaşlar, yaşam enerjisinin engel tanımadığını gözler önüne serdiler. Uluslararası “Cittaslow (Sakin Şehir)” ağına üye olan Seferihisar’da gerçekleştirilen programda, konuklara, ‘Sakin Şehir’ çalışması konusunda detaylı bilgiler de verildi. Cittaslow’un engellilere sağladığı ‘engelsiz yaşam’ konulu sunumun yapıldığı etkinlikte, SEKADER desteği ile Doğanbey Mahallesi sahilinde dalış uygulaması yapıldı. Sualtı macerası ile tarifi imkânsız güzelliklerin tadını çıkaran engelliler meclisi üyeleri, Antik Teos Kenti’ni de gezerek bol bol fotoğraf çektirdi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de dalış etkinliğine katılarak engellilerle birlikte daldı.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, “İzmir Seferihisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin ev sahipliğinde Tüplü Dalış Merkezi SEKADER’in desteği ile gerçekleşen organizasyona Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi adına 10 üyemiz katıldı. Tüplü dalış aktivitesi sonucunda ilk kez sualtı dünyasıyla tanışan arkadaşlarımız kendilerini çok özgür hissettiklerini söylediler. Çok mutluluk verici bir geziydi” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.10.2010 | Okunma sayısı:7360

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir