Haberler

Sazlı Cazlı Karadeniz

Font Boyutu

16 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Sazlı Cazlı Karadeniz
- ‘Sazlı Cazlı Karadeniz 2016’ konserlerinin Bursa durağı, Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde keyifli anlara imzasını attı.

BURSA – ‘Sazlı Cazlı Karadeniz 2016’ konserlerinin Bursa durağı, Ördekli Hamamı Kültür Merkezi’nde keyifli anlara imzasını attı.

ABD Büyükelçiliği’nin Türk ve Amerikalı müzisyenlerden oluşan ‘Sazlı Cazlı’ sanat projesi, Türkiye turnesi kapsamında verdiği ilk konseriyle Bursa’da sanatseverlere eğlenceli anlar yaşattı. ‘Müzik ruhun gıdasıysa caz mükellef Karadeniz kahvaltısıdır’ söylemiyle yola çıkılan konser, sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Türk ve Amerikanlılardan oluşan özel orkestra, Karadeniz türkülerini caz yorumuyla seslendirerek gönülleri fethetti. Geçen yıl Anadolu illerinde Neşet Ertaş türkülerini seslendiren orkestra, bu yıl Karadeniz türkülerinden oluşan repertuarlarıyla, sanatseverleri, Karadeniz’in en keyifli melodileriyle buluşturdu. Türkiye turnesine Bursa’dan başlayan orkestrada Caz müzisyeni ve eğitmen Emre Kartari’ye Yahya Geylan, Ayça Kartari, Onur Puza, Stewart Todd ve Taylor Barnett eşlik etti. Usta sanatçıların sahne performansından çok etkilenen müzikseverler, sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi. Bursa’da ilgiyle izlenen konserden dolayı memnuniyetlerini dile getiren sanatçılar ise konserlerine Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu ile devam ediyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.05.2016 | Okunma sayısı:1188

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir