Haberler

SATRANÇTA İLK TURUN GALİBİ AZERBAYCAN

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası’nda ilk tur, Azerbaycan’ın galibiyeti ile tamamlandı.

Satranç ustalarını Bursa’da buluşturan şampiyonada birinci turun en ilgi çeken karşılaşması Azerbaycan ve Ermenistan’ın müsabakası oldu. Azerbaycan'ın 2.5 – 1.5 sonuçla kazandığı karşılaşma sonrası taraflar, satranç geleneğine uygun olarak centilmence el sıkıştılar.
Azerbaycan’ın Ermenistan karşısında 2.5 – 1.5 skor kazandığı ilk turda, karşılaşmaları A.B.D. Türkiye’ye karşı 3 - 1; Hindistan Yunanistan’a karşı 2.5 -1.5; Rusya Brezilya’ya 2.5 - 1.5 ve İsrail de Mısır’a karşı 3 – 1’lik skorla kazandı.

Hedef, 2012 olimpiyatları
Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı ve Dünya Şampiyonası İdari Yöneticisi Kuvay Sanlı, Bursa'da genç bir takımla yarıştıklarını, asıl hedeflerinin 2012 yılında İstanbul'da yapılacak olan satranç olimpiyatları olduğunu belirtti. Sanlı Dünya Şampiyonası'nda 4 Türk sporcunun, satranç sporunda gelinecek en üst ustalık düzeyini simgeleyen ‘Büyük Usta’ ünvanını almanın eşiğinde olduğunu ve bu şampiyonadan ‘Büyük Usta’ ünvanını kazanarak çıkmak istediklerini belirtti.
Merinos Kültür Merkezi’nde 6 Ocak Çarşamba (BUGÜN) saat 15.00’da yapılacak karşılaşmalarda Ermenistan – İsrail, Brezilya – Mısır, Yunanistan – Rusya, A.B.D – Hindistan ve Azerbaycan – Türkiye ile yarışacak. Karşılaşmaların tamamı, canlı olarak Türkiye Satranç Federasyonu’nun www.tsf.org.tr adresli internet sitesinden izlenebiliyor.

Tarih: 06.01.2010 | Okunma sayısı:3992

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir