Haberler

Satrancın ustası aynı anda 17 rakiple oynadı

Font Boyutu

 19 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

SATRANCIN USTASI AYNI ANDA 17 RAKİPLE OYNADI
- ULUSLARARASI İSTANBUL SATRANÇ FESTİVALİ’NDE ŞAMPİYONLUK KUPASINI KALDIRAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPORLU ELDAR GASANOV, GELECEK VADEDEN 17 SATRANÇÇI İLE OYNADI, SADECE BİR MAĞLUBİYET ALDI.

BURSA - Uluslararası İstanbul Satranç Festivali’nde şampiyonluk kupasını kaldıran Büyükşehir Belediyesporlu Eldar Gasanov, gelecek vadeden 17 satranççı ile oynadı, sadece bir mağlubiyet aldı.

Geçtiğimiz hafta yapılan ve 8 ülkeden 260 sporcunun katıldığı 13. Uluslararası İstanbul Satranç Festivali’nde Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü forması ile mücadele ederek şampiyon olan Eldar Gasanov, kupayı Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’a verdi. Uluslararası müsabakada Bursa’yı en iyi şekilde temsil eden Gasanov, gelecek vadeden satranççılarına tecrübelerini artırmak amacıyla düzenlenen özel bir gösteri maçına katıldı. Büyükşehir Belediyespor Satranç Merkezi’nde düzenlenen gösteri maçında 17 satranççı, aynı anda Gasanov ile mücadele etti. Tüm rakiplerinin hamlelerine karşılık veren Gasanov, 17 maçın, 14’ünü kazanırken, 2 beraberlik bir de mağlubiyet aldı. Gasanov, tek yenilgisini Büyükşehir Belediyespor´dan takım arkadaşı, 12 yaşındaki Kayra Kamer´den aldı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.09.2014 | Okunma sayısı:1669

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir