Haberler

SATRANCIN USTALARI YETENEKLERİNİ KONUŞTURACAK

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası’, satrancın ustalarını kent yöneticileriyle bir araya getirdi.
Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) ve Türkiye Satranç Federasyonu üyeleriyle Almira Hotel’de gerçekleştirilen akşam yemeğinde bir araya geldi. FIDE Başkanı ve Kalmıkya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Kirsan Ilyumzhinov, Vali Harput’a ‘Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası’nın detaylarını anlattı. Ilyumzhinov, Türkiye’nin son yıllarda satrancın gelişimine önemli ölçüde destek verdiğini belirterek, kendilerine Bursa’nın kapılarını açan Vali Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı keyifli geceye, İstanbul Vurmalı Çalgılar Topluluğu performanslarıyla renk kattı.

Türkiye ABD ile karşılaşıyor
‘Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası’nda Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Rusya, Mısır, Brezilya, Ermenistan, İsrail, Hindistan, Yunanistan ve Azerbaycan’dan gelen sporcular ‘Dünya Şampiyonluğu’ için yarışacak. Şampiyonanın 5 Ocak Salı günü (BUGÜN) saat 15.00’da Merinos Kültür Merkezi’nde yapılacak ilk turunda Azerbaycan ile Ermenistan, Türkiye ile ABD, Hindistan ile Yunanistan, Rusya ile Brezilya ve Mısır ile İsrail karşı karşıya gelecek.
 

Tarih: 05.01.2010 | Okunma sayısı:3470

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir