Haberler

SATRANCIN USTALARI BURSA'DA BULUŞUYOR

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek ‘Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası’nın açılış töreni 4 Ocak Pazartesi günü (YARIN) saat 10.00’da Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Rusya, Mısır, Brezilya, Ermenistan, İsrail, Hindistan, Yunanistan ve Azerbaycan’dan satranç ustaları ‘Dünya Şampiyonluğu’ için Bursa’da yarışacak. Ülkelerin 4 asil, 2 yedek sporcu ile katıldığı şampiyonada 4’er masa üzerinden 9 tur oynanacak ve tüm ülkeler birbiriyle bir kez karşılaşacak.

Turnuva sırasında eş zamanlı olarak Dünya Satranç Federasyonu FIDE’nin Başkanlar Kurulu toplantısı da gerçekleştirilecek ve organizasyona katılmak üzere FIDE Başkanı ve Kalmıkya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Kirsan Ilyumzhinov da Bursa’ya gelecek.

Dünyanın önde gelen satranç ustalarını Bursa’da buluşturacak olan şampiyona, Bursalı satranç severlere ve satranç öğrencilerine hayranı oldukları ustaları izleme şansı sunacak. Şampiyonadaki karşılaşmaların tamamı, turnuva için özel olarak tasarlanan internet sitesinden dünyanın dört bir yanından canlı olarak izlenebilecek. Şampiyona ile ilgili bilgilere, http://wtcc2009.tsf.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.

“Başkandan davet”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın uluslar arası bir organizasyona daha ev sahipliği yaptığını belirterek, şampiyonaya tüm vatandaşları davet etti.

Tarih: 03.01.2010 | Okunma sayısı:3987

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir