Haberler

SATRANCIN USTALARI BURSA'DA BULUŞUYOR

Font Boyutu

 Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Dünya Takımlar Satranç Şampiyonası’, 3 – 14 Ocak tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bursa’da satrancın devlerini buluşturacak olan şampiyonanın açılış töreni, 4 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak. Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Rusya, Mısır, Brezilya, Ermenistan, İsrail, Çin, Yunanistan ve Azerbaycan, ‘Dünya Şampiyonluğu’ için Bursa’da yarışacak.
Ülkelerin 4 asil, 2 yedek sporcu ile katıldığı şampiyonada 4’er masa üzerinden 9 tur oynanacak ve tüm ülkeler birbiriyle bir kez karşılaşacak.
Turnuva sırasında eş zamanlı olarak Dünya Satranç Federasyonu FIDE’nin Başkanlar Kurulu toplantısı da gerçekleştirilecek ve organizasyona katılmak üzere FIDE Başkanı ve Kalmıkya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Kirsan Ilyumzhinov da Bursa’ya gelecek.
Dünyanın önde gelen satranç ustalarını Bursa’da buluşturacak olan şampiyona, Bursalı satrançseverlere ve satranç öğrencilerine hayranı oldukları ustaları izleme şansı sunacak. Şampiyonadaki karşılaşmaların tamamı, turnuva için özel olarak tasarlanan internet sitesinden dünyanın dört bir yanından canlı olarak izlenebilecek. Şampiyona ile ilgili bilgilere, http://wtcc2009.tsf.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Tarih: 29.12.2009 | Okunma sayısı:4327

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir