Haberler

Sanayiciden OSB teşekkürü

Font Boyutu

 4 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

SANAYİCİDEN OSB TEŞEKKÜRÜ
- KAYAPA SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (KSİAD) YÖNETİMİ, KAYAPA’NIN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLMASINDA VERDİĞİ DESTEKLER NEDENİYLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA - Kayapa Sanayici ve İşadamları Derneği (KSİAD) yönetimi, Kayapa’nın organize sanayi bölgesi olmasında verdiği destekler nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

KSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Korgavuş ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Ziyarette konuşan KSİAD Başkanı Ayhan Korgavuş, 2000’li yıllarda kurdukları hayale kavuştuklarını ve Kayapa için organize sanayi bölgesi mazbatası aldıklarını ifade etti. Kayapa’nın organize sanayi bölgesi olmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin büyük desteklerini gördüklerini söyleyen, “Başkan Altepe’nin gayretleriyle bugün çok keyifli bir gün yaşıyoruz. Mütevelli heyetimizi de oluşturduk” dedi. Türkiye’nin dünya ligine çıktığı son dönemlerde yurt dışındaki müşterilerin mal alımında OSB’de olma şartı koştuğunu ifade eden Korgavuş, “Daha önce yaşadığımız sıkıntıları artık bundan sonra yaşamayacağız. Bize verdiğiniz katkılar nedeniyle, Başkan Altepe’ye teşekkür etmek için buradayız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, organize sanayi bölgesi olmaları nedeniyle KSİAD yönetimini kutladı. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması ve Bursa’nın istediği standartları yakalaması için sanayi bölgelerinin mutlak surette organize standardı yakalaması gerektiğine dikkat çeken Başkan Altepe, “Organize demek, her şeyin daha derli ve toplu, standardına uygun olarak üretilmesi demek. Üretimde kalitenin, verimliliğin yakalanması demek. Müşteriler de bunu istiyor ve tüm kalite belgeleri o nedenle alınıyor” şeklinde konuştu.

Sanayi bölgelerinin organize hale gelmesinin Bursa’ya güç kattığını, Kayapa’nın organize sanayi bölgesi olmasının da diğer sanayi bölgeleri için örnek güzel bir adım olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren firmalarımızın çoğalması, küçük firmalarımızın büyümesi bizleri de mutlu ediyor. Bizler de size paralel olarak kentin sanayi alt yapısını güçlendirme, ihracatı daha da kolay hale getirmeye gayret ediyoruz. Bu gelişmeden mutlu olduk. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 04.09.2014 | Okunma sayısı:2864

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu