Haberler

Samsun´dan Bursa´ya ´Arda Boyları´

Font Boyutu

 23 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

SAMSUN’DAN BURSA’YA ‘ARDA BOYLARI’

-          ‘56. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ’NDE SAMSUN DEVLET OPERA VE BALESİ TARAFINDAN SAHNELENEN ‘ARDA BOYLARI’, BURSALI SANATSEVERLERDEN BÜYÜK İLGİ TOPLADI.

BURSA – ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’nde Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen ‘Arda Boyları’, sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 56.’sı düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, ‘Arda Boyları’ ile Samsun Devlet Opera ve Balesi’ni ağırladı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda sahnelenen bale gösterisine Bursalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Keyifle izlenen eserde, Trakya yöresine ait sevilen türkülerden Arda Boyları´nın hikayesi ve müziği, modern dansla harmanlanarak sahneye taşındı. Arda Boyları balesinde birbirlerine aşık Halime ve Recep adlı iki gencin hikayesi, Bursa’da sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç’a ait olan balenin müzikleri, İsmail Sezen ve Arda Erdem imzasını taşıyor. Türkülerin çok sesli müzik ile halk müziği senteziyle buluştuğu eserde bağlama, darbuka ve asma davul gibi yerel sazlar ve halk oyunu motifleri de izleyicilerin beğenisini topladı. Sanatseverler, programın sonunda usta sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi.

‘56. Uluslararası Bursa Festivali’ programı

24 Temmuz - THM Gazinosu (Mustafa Keser, Bedia Akartürk, Belkıs Akkale, İzzet Altınmeşe)

26 Temmuz - Şebnem Ferah

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.07.2017 | Okunma sayısı:1245

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir