Haberler

ŞAMPİYONLUK COŞKUSU BURSA’YI SARDI

Font Boyutu

1 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

ŞAMPİYONLUK COŞKUSU BURSA’YI SARDI
- KÜPLÜPINAR MAHALLESİ’NDE YAKLAŞIK 500 KİŞİNİN KATILDIĞI ETKİNLİKTE BURSASPOR’UN ŞAMPİYONLUĞU COŞKUYLA KUTLANDI.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARINDA TARAFTARLARI YALNIZ BIRAKMADI.

BURSA– Bursaspor’un şampiyonluk coşkusu, taraftarların düzenlediği farklı etkinliklerle kentin çeşitli cadde ve sokaklarında devam ediyor. Küplüpınar Mahallesi’ndeki taraftarlar tarafından düzenlenen ve yaklaşık 500 kişinin katıldığı etkinlikte Bursaspor’un şampiyonluğu coşkuyla kutlandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticisi İsmail Hakkı Arslan da taraftarları coşkulu kutlamalarda yalnız bırakmadı. Ayber Caddesi’nde düzenlenen kutlamalarda Başkan Altepe, taraftarlar tarafından davul zurna ve meşale gösterileri ile karşılandı. İskenderun’da Deniz Üssü’ne terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit olan 6 asker için yapılan saygı duruşunun ardından, taraftarlar ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ diyerek slogan attı.

“Bu şehir şampiyonluğu hak etti”
Kutlamalarda taraftarlara seslenen Başkan Altepe, şampiyonluğun 47 yıldır özlemle beklendiğini ve Bursa’nın bu coşkuyu fazlasıyla hak ettiğini söyledi. Sezon başından beri Bursaspor’un şampiyon olacağını söylediklerini ancak buna kimsenin inanmadığını hatırlatan Başkan Altepe, “Takım olarak sahada adeta savaşan kalecisinden forvetine tüm oyuncuları kutluyorum. Bu şampiyonlukta emeği geçen teknik kadro ve yönetimi kutluyorum. En önemlisi de takımı hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarı kutluyorum. Bir takımın arkasında nasıl durulur, bunu tüm Türkiye’ye gösterdiniz. Bu takım Kayseri’de 3-0 yenildi, taraftar takımını ayakta alkışladı. Bu şampiyonluğu şehir olarak sonuna kadar hak ettik” dedi.

Minik taraftarlardan timsah yürüyüşü
Başkan Altepe, şampiyonlar ligi maçlarının Bursa’da oynanabilmesi için Atatürk Stadı’nı adeta şantiyeye çevirdiklerini ve çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi. ‘Timsah Arena’ projesinde ise bu yaz inşaata başlamayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Altepe, parmak ısırtacak bir stadı Bursa’ya kazandıracaklarının altını çizdi. Taraftarların halaylar çekerek gönüllerince eğlendiği gecede, minik taraftarların asfalt üzerinde yaptığı timsah yürüyüşü ise dikkati çekti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 01.06.2010 | Okunma sayısı:7515

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu