Haberler

Şampiyonlar ligine Bursa damgası

Font Boyutu

 14 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

ŞAMPİYONLAR LİGİNE BURSA DAMGASI

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ KADIN MASA TENİSİ TAKIMI, ETTU KADINLAR ŞAMPİYONLAR LİGİ B GRUBU’NDA DEPLASMANDA OYNADIĞI UCAM CARTAGENA TM MAÇINDAN 3-1’LİK SKORLA AYRILARAK GRUBUNDAKİ İKİNCİ MAÇI DA KAZANMAYI BİLDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Masa Tenisi Takımı, ETTU Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda deplasmanda oynadığı UCAM Cartagena TM maçından 3-1’lik skorla ayrılarak grubundaki ikinci maçı da kazanmayı bildi.

İspanya’nın Cartagena şehrinde oynanan mücadelenin ilk eşleşmesinde Antrenör Ayşe Karabarut önderliğindeki Yeşil-Beyazlıların kaptanı Melek Hu, rakibi Matilda Ekholm’u 11-6,12-10,8-11,11-1 ile 3-1 ile geçerek skoru 1-0’ a getirdi. Yeşil-Beyazlıların Hong Konglu sporcusu Ho Ching Lee, rakibi Zhipei Wang’a 11-8, 7-11, 8-11, 2-11 ile 3-1 geçince skor 1-1’e geldi. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Rus sporcusu Yana Noskova, rakibi Tetyana Bilenko’yu 10-12, 11-9, 11-2 ve 11-5’lik setlerle 3-1 geçmeyi başardı. Skorda 2-1 ile yeniden öne geçmeyi bilen Yeşil Beyazlılar maçın dördüncü eşleşmesi olan Ho Ching Lee–Mathilda Ekholm eşleşmesinde de  12-10, 9-11, 13-11 ve 11-5 ile 3-1 üstünlük sağlamayı bildi. Takım maçı 3-1 üstünlükle tamamladı. Böylelikle ETTU Kadınlar Şampiyonlar Ligi ikinci maçını da kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, puanını 4’e yükselterek  ilk sıradaki yerini korudu.

“Gururluyuz”

Maçın ardından büyük mutluluk duyduklarını belirten Büyükşehir Belediyespor Kulübü Masa Tenisi Şube Sorumlusu Fehim Ferik, “Avrupa’da ülkemizin ve Bursa’nın adını elde edilen başarılarla duyurmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bursa’da yapılan spor yatırımlarının meyvelerini, elde edilen başarılı sonuçlarla ve sponsor destekleri ile alıyoruz. Öncelikle bizlere sporda bu denli önemli başarıları elde etmemiz imkanı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ve bizlere destek vererek güçlenmemizi sağlayan sponsorlarımıza  teşekkür ediyoruz” dedi.

Buırsa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Kadın Masa Tenisi Takımı, ETTU Şampiyonlar Ligi üçüncü maçını 26 Kasım Pazar günü deplasmanda Avusturya’nın Linz AG Froschberg takımı ile oynayacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 14.10.2017 | Okunma sayısı:943

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu