Haberler

Şampiyona büyük ödül

Font Boyutu

01 ARALIK 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

ŞAMPİYONA BÜYÜK ÖDÜL

-       SIRBİSTAN’IN NOVİ SAD ŞEHRİNDE YAPILAN  2017 AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASI'NDA 97 KİLODA ŞAMPİYON OLAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ SPORCUSU RIZA YILDIRIM, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ARSA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ.

-       ŞAMPİYON GÜREŞÇİ RIZA YILDIRIM’I TEBRİK EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, HER BAŞARININ ARDINDAN BÜYÜK EMEKLER OLDUĞUNU BELİRTEREK, BU BAŞARIDA EMEĞİ OLAN SPORCUSUNDAN YÖNETİCİSİNE HERKESİ KUTLADI.

 

BURSA - Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde yapılan  2017 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 97 kiloda şampiyon olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Rıza Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi tarafından arsa ile ödüllendirildi. Şampiyon güreşçi Rıza Yıldırım’ı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her başarının ardından büyük emekler olduğunu belirterek, bu başarıda emeği olan sporcusundan yöneticisine herkesi kutladı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Avrupa şampiyon milli güreşçi Rıza Yıldırım, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili ve Belediyespor’un güreş branşı sorumlu yönetim kurulu üyesi Abdullah Karadağ, Kulüp Müdürü Taha Başparmak ve antrenörler Ahmet Gülhan, Hakan Koç ve Tamer Kısacık’ı ağırladı. Ziyarette güreş  branşı ile ilgili bilgi alan Başkan Aktaş, “Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz, başta voleybol ve basketbol takımımız olmak üzere, içinde barındırdığı branşlar ve belediyemizin destekleriyle yapılan spor tesisleriyle Bursa'da spor hayatının canlanmasına vesile oluyor. Yapılan bu çalışmalar ve tesisler beraberinde şampiyonlukları, ulusal ve uluslararası başarıları getiriyor” dedi.

 

Bu uluslararası başarılardan birinin de milli güreşçi Rıza Yıldırım'la yaşandığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Güreşçimiz, uluslararası arenada ay-yıldızlı formayla şampiyonluklar yaşamış bir sporcumuz. Bugün de kendisine 2017 Avrupa Şampiyonu olmasından dolayı daha önceden Bursa Büyükşehir Belediyemizin taahhüdü olan mükafatını takdim ediyoruz.  Kendisini kutluyorum ve bundan sonraki spor hayatında başarılar diliyorum. Her başarının ardında büyük emekler vardır. Bu kardeşimiz üzerinde emeği olan değerli antrenörlerimize ve kulüp yöneticilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da böyle önemli başarılar elde ederiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından arsa ile ödüllendirilen şampiyon güreşçi de Başkan Aktaş'a formasını hediye etti. 

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 01.12.2017 | Okunma sayısı:2136

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu