Haberler

ŞAMPİYON ORHANELİ’YE MODERN STADYUM

Font Boyutu

27 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

ŞAMPİYON ORHANELİ’YE MODERN STADYUM
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 1. AMATÖR LİGİ ŞAMPİYON OLARAK TAMAMLAYIP, SÜPER AMATÖRE ÇIKAN ORHANELİSPOR’A MODERN STADYUM KAZANDIRIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN ORHANELİ STADYUMU’NUN TEMELİ BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DEVLET BAKANI BÜLENT ARINÇ’IN DA KATILDIĞI TÖRENLE ATILDI.
- BAŞKAN ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR SINIRLARINDA OLMASALAR DA KARDEŞLİK İLİŞKİLERİ KAPSAMINDA TÜM DAĞ İLÇELERİNE ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPTIKLARINI SÖYLEDİ.
- BAŞBAKAN YARDIMCISI VE DEVLET BAKANI BÜLENT ARINÇ, SADECE KENT MERKEZİNDE DEĞİL İLÇELERDE DE ÖNEMLİ YATIRIMLARI HAYATA GEÇİREN BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Orhaneli Stadyumu’nun temeli Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle atıldı. Törende konuşan Başkan Altepe, Büyükşehir sınırlarında olmasalar da tüm dağ ilçelerine önemli yatırımlar yaptıklarını hatırlattı.

Bursa’nın sporda da öncü bir kent olması için kent merkezinin yanında merkeze bağlı ilçelerde de önemli spor yatırımlarını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli’ye de modern stadyum kazandırıyor. 1. Amatör Ligi şampiyon olarak bitiren ve Süper Amatöre yükselen Orhanelispor’a kazandırılacak olan modern stadyumun temeli, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’ın da katıldığı törenle atıldı. Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Büyükorhan Belediye Başkanı Selami Selçuk Türkmen, Harmancık Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Başkan Altepe, şampiyon Orhaneli’ye modern bir stadyumun yakışacağını söyledi.

Dağ yöresinin kalkınması önemli
Göç nedeniyle nüfusu sürekli azalan dağ ilçelerine büyük önem verdiklerini ve önemi sözle değil hayata geçirdikleri uygulamalarla gösterdiklerini belirten Başkan Altepe, “Göçün durması gerekir. Bunun için de dağ ilçelerimize ekonomik hareketlilik getirecek, halkımızı buralarda mutlu edecek her çalışmayı destekliyoruz. Dağ ilçelerini temsil eden Dağ-Der’in binasını işbirliği içinde restore ettik ve önümüzdeki günlerde hizmete açacağız. Büyükorhan Belediye binamızın inşaatı sürüyor. Keles ve Büyükorhan’da 6 bin asfalt kaplama yaptık. Yine içme suyu ve kanalizasyon hatları ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Büyükşehir sınırlarında olmadığı için kardeşlik ilişkileri kapsamında bu bölgelere yaptığımız yatırımlar bundan sonda da hızla sürecek” dedi.

Büyükşehir’le birlikte Orhaneli kalkınıyor
Bursa’da Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin büyük bir uyum ve işbirliği içinde çalıştığına dikkat çeken Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç ise, “Bu toprak sahada gençlerimizin kabiliyetlerini ortaya koymasını nasıl bekleriz. Ama bakın Orhaneli Belediye Başkanımızdan bu konuda yardım istemiş ve Büyükşehir Belediyemiz bugün 1 milyon TL’lik yatırımın temelini atıyor. Büyükşehir Belediyemiz tüm ilçe belediyelerine yardımcı oluyor. Büyükşehir’le birlikte Orhaneli’de kalkınıyor” diye konuştu.
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da böyle kötü şartlarda mücadele veren takımın şampiyon olarak süper amatöre çıktığını hatırlatarak, “İnşallah sahamız yenilenince süper amatörde de şampiyonluk yaşayacağız” dedi.
Tatlıoğlu, ilçeye yaptığı katkılar nedeniyle Başkan Altepe’ye plaket verirken, Başkan Altepe ile Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, küreklerle temele ilk harcı koydu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 27.05.2011 | Okunma sayısı:6128

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu