Haberler

Şampiyon karateci milli takımda

Font Boyutu

 28 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

ŞAMPİYON KARATECİ MİLLİ TAKIMDA
TÜRKİYE ÜMİT, GENÇ VE 21 YAŞ ALTI KARATE ŞAMPİYONASI’NDA 21 YAŞ ALTI 75 KİLODA BİRİNCİ OLARAK ALTIN MADALYA ALAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ SPORCUSU EMRE CEVAHİR, AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA MİLLİ FORMA İLE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK.

BURSA - Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda 21 yaş altı 75 kiloda birinci olarak altın madalya alan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Emre Cevahir, Avrupa Şampiyonası’nda milli forma ile Türkiye’yi temsil edecek.

Türkiye Karate Federasyonu 2014 faaliyet programının zorlu bir ayağı daha tamamlandı. Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda yapılan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası 1994-2001 doğumlu sporcuların katılımıyla gerçekleşti. Türkiye genelinden 52 ilden 1200 sporcunun katıldığı şampiyonada sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele verdi.
Zorlu karşılaşmalara sahne olan yarışmalarda Bursa Büyükşehirspor Kulübü sporcuları bir kez daha önemli başarılara imza attı. Büyükşehir Belediyespor’u temsil eden Dünya şampiyonu Emre Cevahir 21 yaş altı 75 kiloda altın madalya alarak birincilik kürsüsündeki yerini perçinledi. Genç Erkek 76 Kiloda Mustafa Paşa Budak Gümüş madalya ile İkinci, Ümit Erkek 57 Kiloda Mustafa Yıldız da bronz madalya alarak üçüncü oldu. Yine Büyükşehir Belediyesporlu Pınar Uçar da Genç Bayan 59 kiloda üçüncü olarak bronz madalya aldı.
Büyükşehir Belediyesporlu Emre Cevahir, Milli takıma seçilerek 2015 yılı Şubat ayında İsviçre’de yapılacak olan Ümit, Genç, 21 Yaş altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda bir kez daha Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 28.11.2014 | Okunma sayısı:1589

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir