Haberler

ŞAMPİYON GÜREŞÇİYE BÜYÜK ÖDÜL

Font Boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda, altın madalyayı kazanarak Bursa’nın adını dünyaya duyuran Büyükşehir Belediyespor’un milli güreşçisi Ahmet Peker’e müstakil arsa tapusu ve reşat altın hediye etti.

Başkan Altepe, Merinos Parkı’nda düzenlenen ödül töreninde Büyükşehir Belediyespor’un milli güreşçisi Ahmet Peker’in başarısının Bursa’nın ve Türkiye’nin gururu olduğunu söyledi. Başkan Altepe, Bursa olarak bugün onur ve gurur günümüz. Peker’in başarısından dolayı çok mutluyuz” dedi.
Bursa’da güreşin desteklendiğini belirten Başkan Altepe, “Türk milleti için büyük önem taşıyan, Ata sporumuz güreşi Bursa’da daha iyi noktalara taşıma gayretindeyiz. Büyükşehir Belediyespor bünyesinde çalışmalarına başlayan güreş takımımızı tanıttığımızda, Bursa’nın güreşte bir ivme kazanacağını ve Türk güreşine Bursa’dan şampiyonlar çıkaracağımızı söylemiştik. Bunun üzerinden 20 gün geçtikten sonra güreşçimiz Ahmet Peker, dünya şampiyonu oldu. Peker’e şükranlarımız sunuyorum” diye konuştu.

“Bursa’da güreşin bayraktarlığını yapıyoruz”
Başkan Altepe, Bursa’yı dünya kenti yapacak çalışmaların yanı sıra halk tarafından sevilen sportif icraatlara da gereken ilgiyi göstermek gerektiğini bildirdi. Altepe, “Bursa’nın yaşanılabilir ve sağlıklı bir kent haline gelmesi, toplumumuzun gelişmesi için gerekeni yapacağız. Bursa geliştikçe, herkes üzerine düşeni yaptıkça sporcularımız ‘İstiklal Marşı’ söyletip, bayrağımızı dalgalandırarak bizleri sevindireceklerdir” şeklinde konuştu.
Gençlere yatırım yapmanın geleceğe yatırım yapmak olduğuna işaret eden Başkan Altepe, gençleri önemsediklerini belirterek; sağlıklı, bilgili, vizyon sahibi bir gençliğin toplumu geleceğe taşıyacak en önemli güç olduğunun altını çizdi. Altyapıdan sporcu yetiştirmenin başarıyı getirdiğine inandığını kaydeden Başkan Altepe, çalışmalarında bir yandan Bursa’daki eksikleri gidermeye gayret ettiklerini diğer taraftan da yeni atılımlar yapıldığını söyledi. Bursa’nın her semtinde insanların rahatça ulaşabileceği spor alanları yapılacağını dile getiren Altepe, “Bursa’da Büyükşehir Belediyesi olarak güreş sporunun bayraktarlığını yapmaya başladık. Ahmet Peker bu başarıyla 3. dünya şampiyonluğunu kazandı. Bundan sonra da başarılarını sürdüreceğine inanıyorum” dedi.

Şampiyonlar gençlere ilham verecek
Güreş takımında pek çok başarıya imza atan sporcuların bulunduğunu hatırlatan Altepe, Türk milli takımında büyük iş düştüğünü belirterek, şampiyonların genç sporculara ilham vereceğini belirtti. Başkan Altepe, “Bursa, güreş konusunda imrenilecek bir konumda. Şampiyonlarla aynı formayı giyen, aynı salonda çalışan ve aynı ambiansı yaşayan gençler de başarı için şevklenecekler” diye konuştu.

“Sporcularımızın yanında olacağız”
Ahmet Peker’i başarısından dolayı kutlayan Başkan Altepe, “Dünyada bir numara olmak zor. Söylemesi kolay ama Türkiye’yi arkana alarak başarıya gitmek kolay değil. Ahmet Peker’in başarılarının devamını diliyorum. Türk Bayrağı dalgalansın, ismimiz her yerde yankılansın istiyoruz. Bizler de her zaman için sporcularımızın arkasında durmaya gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Peker: “Gençlere örnek olacağız”
Başkan Altepe, Ankara’da 8-9 Ağustos tarihlerinde yapılan şampiyonada serbest dalda 50 kiloda mücadele ederek, ‘Dünya Şampiyonu’ olan milli güreşçi Ahmet Peker’e imarlı, müstakil bir arsa ve reşat altın hediye etti. Güreş Milli Takım Kaptanı Ahmet Gülhan ile antrenör İsmail Faikoğlu’nun da kendisine destek verdiği Dünya Şampiyonu Ahmet Peker de “Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye çok teşekkür ediyorum. Her zaman bize destek oldu, bizler de kendisini utandırmadık. Başarılarımızla Bursa’daki gençlere de örnek olacağız” dedi.
Ödül törenine Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ bürokratları, güreş takımı temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Tarih: 19.08.2009 | Okunma sayısı:6034

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir