Haberler

Sahipsiz hayvanlar artık barınakta

Font Boyutu

 12 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

SAHİPSİZ HAYVANLAR ARTIK BARINAKTA
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SAĞLIKLI BİR KENT VE TOPLUM OLUŞMASI YOLUNDAKİ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SAHİPSİZ HAYVANLAR SAĞLIKLI BİR YUVAYLA BULUŞTURULDU.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “SOKAKLARDA SAHİPSİZ HAYVANLAR KALMASIN VE HAYVANLAR ÖMÜRLERİNİN SONUNA KADAR DOĞAL ORTAMLARINDA YAŞAMLARINI SÜRDÜRSÜNLER İSTİYORUZ” DEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sağlıklı bir kent ve toplum oluşması yolundaki çalışmalarını hızla sürdürürken sahipsiz hayvanların da sağlıklı bir yuvayla buluşturulduğunu söyledi.

Sağlıklı bir kent ve toplum oluşması yolundaki çalışmalarını hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, tüm vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verirken, Bursa’daki hayvan severlerin taleplerini de değerlendirerek sahipsiz hayvanların sağlıklı bir yuvayla buluşmalarına katkı sağladı. Hizmetlerini kentin tüm noktalarına ulaştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bademli’deki hayvan barınağında incelemelerde bulundu.
Barınaktaki çalışmaları yerinde gözlemleyen Başkan Altepe, “Bursa’nın tüm sorunlarıyla ilgileniyoruz. Kentin en önemli sorunlarından biri de sokak hayvanlarıdır. Yaşam hakkı olan hayvanların da normal şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için gereken çalışmaları yapmak yerel yönetimler olarak görevlerimiz arasındadır. Bu konuda tüm ilçelerimize de tesisler oluşturuyoruz. Özellikle de gönüllülerimizle birlikte ilçelerimizde bu tesislerimizi geliştirerek devam ediyoruz. Sokaklarda sahipsiz hayvanlar kalmasın ve hayvanlar ömürlerinin sonuna kadar doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürsünler istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe, barınakta hayvanların sağlık kontrollerinin ve bakımlarının, kısırlaştırma ve ameliyatlarının yapılabildiğini hatırlatarak, “Bademli’de bulunan Mudanya bölgesine hitap eden hayvan barınağı, gönüllülerimiz tarafından işletiliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bu barınak baştan başa düzenleniyor. Kafesleri, binaları, altyapısı ve tüm düzenlemeleriyle kısa zaman içinde bu merkez son şeklini almış olacak” dedi.
Başkan Altepe, barınakta 820 köpek ve 260 kedinin yaşadığını hatırlatarak, “Barınaktaki hizmetler büyük fedakârlıklarla yapılıyor. Her zaman için örnek gösterdiğimiz kent gönüllüsü Mefaret Özmez, bu konuda fedakârlıkla çalışıyor, buranın tüm yükünü üzerinde taşıyor. Bizim kendisine verdiğimiz yardımcı arkadaşlarla birlikte bu çalışmaları sürdürüyorlar. Burada yaklaşık 1100’e yakın hayvan bakılıyor. BESAŞ gibi kurumlardan ve fabrikalardan toplanan yemekler, burada hayvanlara veriliyor” şeklinde konuştu.
Bademli’deki barınak gibi farklı mekanların diğer ilçelere de yapılacağına dikkati çeken Altepe, bu konuda hayvan severlerden de katkı beklediklerini sözlerine ekledi.

Başkan Altepe’ye teşekkür
Mefaret Özmez de Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle hayvanların yuvaya kavuştuğunu söyleyerek, “Barınakta hiçbir eksiğimiz yok. Başkanımız, sık sık gelip ziyaret ediyor. En kısa zamanda açılışımızı yapacağız. Ben de bütün hayvan severler adına Başkan Altepe’ye bizi yalnız bırakmadığı ve yardımlarını esirgemediği için çok teşekkür ediyorum. Dilerim bu hizmet diğer bütün belediyelere de örnek olur. Bir belediye başkanının elleri üzerinde olur, hayvanların hayatı kurtulur” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.11.2013 | Okunma sayısı:20387

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu