Haberler

Sahillerin temizliği Büyükşehir’e emanet

Font Boyutu

 05 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

SAHİLLERİN TEMİZLİĞİ BÜYÜKŞEHİR’E EMANET
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MUDANYA VE GEMLİK SAHİLLERİNİN KATI VE SIVI ATIKLARDAN TAMAMEN ARINDIRILMASI İÇİN SATIN ALINAN DENİZ YÜZEYİ TEMİZLEME ARAÇLARI, MUDANYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLE HİZMETE GİRDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya ve Gemlik sahillerinin katı ve sıvı atıklardan tamamen arındırılması için satın alınan deniz yüzeyi temizleme araçları, Mudanya’da gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.

İki adet deniz temizleme aracının göreve başlaması nedeniyle, Mudanya İskelesi’nde basın toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yaptığı toplantıya; Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak ve vatandaşlar katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, satın alınan deniz yüzeyi temizleme araçlarıyla birlikte artık Bursa sahillerinin derinlemesine temizleneceğini söyledi. Bursa’nın 88 kilometre sahil bandına sahip bir şehir olduğunu hatırlatan ve Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli görevlerinden birinin de çevre temizliğinin sağlanması olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Daha önce el yordamıyla yapılan sahillerin temizliği, bundan sonra deniz süpürme araçlarıyla yapılacak” dedi.

Mudanya ve Gemlik sürekli taranacak
Deniz süpürgelerinin hizmete girmesinin Büyükşehir Belediyesi’nin çevre adına yaptığı önemli çalışmalardan biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, Mudanya ve Gemlik sahillerinin sürekli kontrol altında tutulacağını, periyodik olarak devamlı taramalar yapılacağını ifade etti. Deniz araçlarının sadece temizlik yapmaya yaramadığını, aynı zamanda acil müdahale ve yangın teknesi olarak da kullanıldığını belirten Başkan Altepe, araçların içerisinde 6 metreküplük katı atık, 8 metreküplük de sıvı atık tankı bulunduğunu anlattı. Başkan Altepe, “Şimdiye kadar yapılamayan denizlerimizin temizliği konusundaki en önemli adım da bugün Mudanya Belediyesi’yle birlikte atılmış oluyor. Gerçek anlamda çevreye değer vermek, Mudanya, Gemlik ve Bursa’nın bir sahil, turizm kenti olduğunu göstermek bu tür yatırımlarla gerçekleşiyor. Mudanya, Gemlik ve Bursa’mız için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ise, yapılan yatırım nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Mudanya’nın Büyükşehir Belediyesi’nin himayesiyle tarihinde almadığı yatırımları aldığını hatırlatan Aktürk, Büyükşehir Belediyesi’nden Mudanya’ya olan ilgisinin eksilmemesini, hizmetlerin devam etmesini diledi. Konuşmaların ardından Başkan Altepe, protokol üyeleriyle birlikte deniz temizliğini başlattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.02.2014 | Okunma sayısı:5351

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu