Haberler

SAHİLLERİN GÜVENLİĞİ BÜYÜKŞEHİR’DE

Font Boyutu

24 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

SAHİLLERİN GÜVENLİĞİ BÜYÜKŞEHİR’DE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN CANKURTARAN TİMİ, YAZ AYLARINDA BURSA SAHİLLERİNDE GÜVENLİĞİ SAĞLAYACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde, görev yapan 10 itfaiyeciden oluşan cankurtaran timi yaz sezonu için çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki sahillerde, özellikle yaz aylarında meydana gelebilecek olası boğulma olaylarına anında müdahale edebilmek amacıyla 10 itfaiyeciden oluşan cankurtaran timi, çalışmalarına başladı. İyi derecede yüzme bilen cankurtaran timine, Mudanya Yelken Kulübü eğitmeni Murat Kulakaç tarafından toplam 56 saatlik, bronz gümüş cankurtaran eğitimi verildi. Bursa’da sahillerin güvenliğini çok önemsediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İtfaiye Dairesi Başkanı Orhan Doğan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin talimatıyla, itfaiyemiz bünyesinde kurduğumuz cankurtaran timi ile özellikle yaz aylarında üzücü can kayıplarına yol açan boğulma olaylarını önlemeyi amaçlıyoruz. Eğitim programının bitiminden sonra cankurtaran olarak yetiştirilen arkadaşlarımız, Mudanya, Güzelyalı, Kurşunlu, Gemlik, Küçük Kumla, Büyük Kumla ve Karacaali sahillerinde 2 bot ve ekipmanlarıyla yaz boyunca Cumartesi ve Pazar günleri de 09.00 – 21.00 saatleri arasında mobil cankurtaran görevi yapacaklar” diye konuştu.
Doğan, can kayıplarının önüne geçmek için itfaiyecileri en iyi şekilde yetiştirdiklerini de sözlerine ekledi.
Geçen yaz 1 bot ile görev yapan cankurtaranların, bu yıl 2 botla çalışacağını vurgulayan Doğan, cankurtaran timinin güçlendirildiğini ifade ederek, vatandaşları da boğulmalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 24.06.2011 | Okunma sayısı:5741

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir